Iga Świątek zdeklasowała rywalkę. Wielki mecz naszej mistrzyni w Rolandzie Garrosie

Iga Świątek w godzinę i jedną minutę rozprawiła się w czwartek z Rebeccą Peterson w II rundzie Rolanda Garrosa. Nasza znakomita 20-latka efektownie pokonała Szwedkę 6:1, 6:1 i jej piękna passa w Paryżu trwa w najlepsze. W rudzie III czeka ją pojedynek z Estonką Anett Kontaveit.
Iga Świątek efektownie odprawiła Rebeccę Peterson w II rundzie Rolanda Garrosa Fot. Roland Garros
Iga Świątek na kortach Rolanda Garrosa wygrywa od roku, ostatniej porażki w Paryżu doznała w 2019 roku, gdy w 1/8 finału przegrała 1:6, 0:6 z Simoną Halep. W 2020 roku nasza mistrzyni wygrała całe French Open bez straty seta, teraz zwycięski marsz wydłużyła o kolejne starcie. W II rundzie tegorocznej imprezy stawiła jej czoła Szwedka Rebecca Peterson. I szybko przekonała się, że ma przed sobą prawdziwą mistrzynię.

Pokaz siły Igi Świątek na korcie

Iga Świątek kapitalnie rozpoczęła spotkanie, dominowała na korcie pod każdym względem, a Szwedka była zdenerwowana i często się myliła. Nic dziwnego, nasza 20-latka grała jak z nut, trafiała piłkę za piłką i szybko rozstrzygnęła partię. Dała się przełamać Peterson dopiero w gemie szóstym, ale i tak efektownie wygrała pierwszą partię 6:1.

W drugiej odsłonie gra toczyła się według podobnego scenariusza, Polka dominowała, a Szwedka najchętniej zeszłaby chyba z kortu. Przy stanie 5:0 Peterson zdołała urwać gema 20-latce z Raszyna, ale ta po chwili wykorzystała pierwszą piłkę meczową i zamknęła starcie. Nie zmęczyła się bardzo, cały pojedynek trwał dokładnie 61 minut.

Obawy, zwycięstwo i kolejna przeszkoda

– Zastanawiałam się, czy będę w stanie wejść w dobry rytm i zagrać na swoim poziomie – mówiła po meczu nasza gwiazda. Cóż, starcie i jego wynik są chyba najlepszą odpowiedzią na to pytanie. W III rundzie Iga Świątek zmierzy się z Estonką Anett Kontaveit, która odprawiła ulubienicę Francuzów, Kristinę Mladenovic 6:2, 6:0. Pojedynek odbędzie się w sobotę.