Najważniejsze zwycięstwo w karierze. Magda Linette wyrzuciła gwiazdę z Rolanda Garrosa

Magda Linette pokonała w czwartek Ashleigh Barty 6:1, 2:2 i krecz Australijki w meczu II rundy Rolanda Garrosa. Poznanianka osiągnęła największy sukces w karierze, ograła liderkę rankingu WTA i zagra w kolejnej rundzie wielkoszlemowej imprezy. A gwiazda z Antypodów przyznała po meczu, że ma problem z biodrem.
Magda Linette odbiera gratulacje od Ashleigh Barty za zwycięstwo w meczu II rundy Rolanda Garrosa Fot. Roland Garros

Popis Magdy Linette w Rolandzie Garrosie

Magda Linette znakomicie otworzyła starcie z Ashleigh Barty, w pierwszym secie grała jak natchniona, a jej rywalka nie była w stanie odpowiedzieć skutecznie. W efekcie Polka wygrała partię 6:1 i zapachniało sensacją nad kortami Rolanda Garrosa. W przerwie między setami liderka rankingu WTA poprosiła o przerwę medyczną, ale ta niewiele wniosła.

W partii drugiej Australijka jeszcze próbowała walczyć, ale poddała się przy stanie 2:2 i poddała mecz. Magda Linette mogła fetować zwycięstwo i awans do III rundy Rolanda Garrosa, w której stawi czoła groźnej Tunezyjce Ons Jabeur. A Ashleigh Barty czeka dłuższa przerwa od gry i walka o powrót do zdrowia.

Wielki ból i problemy rakiety numer jeden

– Od pierwszego meczu tegorocznego Rolanda Garrosa musiałam walczyć z bólem, który był bardzo silny. To stało się już niebezpieczne. Mieliśmy naprawdę dobre przygotowania do turnieju, ale niestety moje ciało odmówiło posłuszeństwa – tłumaczyła dziennikarzom po meczu swoje problemy. Po meczu okazało się, że chodzi o kłopot z lewym biodrem.

Problemy liderki rankingu WTA i jej wycofanie z rywalizacji nie umniejszają kapitalnej gry Magdy Linette w czwartkowym pojedynku. Barty walcząc z bólem potrafiła przebrnąć pierwszą rundę imprezy, w meczu z poznanianką przekonała się, że na taki scenariusz nie będzie już szans. Piękna przygoda naszej tenisistki na kortach Rolanda Garrosa trwa.