Tak Lewandowski dał lekcję Hiszpanom. Piękna bramka naszego kapitana [WIDEO]

Robert Lewandowski strzelił w sobotę swojego pierwszego gola w finałach Euro 2020. Polski snajper w 54. minucie znakomicie uderzył głową po dośrodkowaniu Kamila Jóźwiaka i doprowadził do remisu 1:1. Remisu, który daje nam szansę na awans do fazy pucharowej mistrzostw Europy.
Robert Lewandowski w drugiej połowie strzelił bramkę Hiszpanom, która dała nam cenny punkt Fot. DAVID RAMOS/AFP/East News
Po pierwszej połowie meczu z Hiszpanią reprezentacja Polski wyglądała bardzo dobrze, walczyła i szukała gry, ale przegrywała 0:1, bo gola zdobył dla gospodarzy Alvaro Morata. Na drugą odsłonę nasz zespół wyszedł odmieniony i wreszcie zdobył bramkę w finałach Euro 2020.

Kto mógł tego dokonać? Oczywiście kapitan Robert Lewandowski. W 54. minucie znakomicie w środku pola akcję rozpoczął Kacper Kozłowski, podał na prawo, a tam Kamil Jóźwiak zaraz wrzucił piłkę w pole karne. Nasz kapitan, mimo asysty dwóch obrońców, uderzył głową bezbłędnie. Zobaczcie tego gola:

Polacy zremisowali z Hiszpanami 1:1, o losach awansu do 1/8 finału Euro 2020 zadecyduje mecz ze Szwecją. Ten odbędzie się w środę 23 czerwca w Sankt Petersburgu o godzinie 18:00.