Magda Linette nie wykorzystała wielkiej szansy na awans. Koniec Wimbledonu dla Polki

Magda Linette dwa razy miała świetną okazję, by awansować do IV rundy Wimbledonu, ale przegrała z Hiszpanką Paulą Badosą 7:5, 2:6, 4:6 i nie zagra o ćwierćfinał wielkoszlemowego turnieju. Tegoroczny występ może pozostawiać niedosyt, ale i tak był bardzo udany.
Magda Linette była blisko IV rundy Wimbledonu, ale przegrała w sobotę starcie z Paulą Badosą Fot. Rex Features/East News
Dwa pierwsze mecze Magdy Linette w tegorocznym Wimbledonie pokazały, że nasza zawodniczka robi w tym sezonie regularne postępy i że stać ją na rywalizację w najlepszymi w stawce. W II rundzie Polka efektownie ograła faworytkę Jelinę Switolinę 6:3, 6:4, a jej gra była naprawdę znakomita. Takiego występu mogliśmy oczekiwać w meczu z Paulą Badosą.

Początek spotkania był niezbyt udany, Hiszpanka trafiała piłkę za piłką, wygrała podanie Magdy Linette i prowadziła już 4:2. I wówczas w Londynie lunęło, mecz został przerwany na niemal dwie godziny. A gdy zawodniczki wróciły na kort, Polka doprowadziła do remisu 5:5, a chwilę później przełamała Paulę Badosę i wygrała pierwszą odsłonę 7:5.

W drugiej gra Magdy Linette załamała się, szybko Paula Badosa zyskała prowadzenie 4:0, a nasza faworytka poprosiła o przerwę medyczną. Po niej jeszcze urwała dwa gemy rywalce, ale partia padła łupem Hiszpanki (2:6). O awansie decydował więc set trzeci, w którym Magda Linette zaczęła znakomicie, prowadząc już 3:0.

I wówczas po raz kolejny coś się załamało, a Magda Linette kompletnie przestała grać. Od stanu 3:0 przegrała sześć z siedmiu kolejnych gemów, trzeciego seta 4:6 i niestety cały pojedynek. Paula Badosa wyszarpała triumf i awans, o ćwierćfinał Wimbledonu zagra z Czeszką Karoliną Muchovą.