Federico Chiesa zaskoczył rywali i dał prowadzenie Włochom w półfinale Euro 2020

Federico Chiesa w 60. minucie meczu półfinałowego Euro 2020 Włochy - Hiszpania wykorzystał błąd hiszpańskich defensorów i idealnie przymierzył przy słupku, otwierając wynik spotkania. Azzurri zremisowali pojedynek 1:1, ale wygrali 4:2 konkurs rzutów karnych i zagrają 11 lipca na Wembley w finale ME.
Federico Chiesa w ten sposób strzelił bramkę dla Włochów w półfinale Euro 2020 Fot. FACUNDO ARRIZABALAGA/AFP/East News
Ciro Immobile w 60. minucie meczu Włochy - Hiszpania dostał podanie za plecy obrońców rywali, dopadł do piłki, ale dwóch rywali mu ją wybiło. Nadbiegał jednak Federico Chiesa, który wykonał prosty zwód w polu karnym przeciwnika, by po chwili przymierzyć przy słupku i strzelić gola dla Azzurrich. Eksplodowali radością jego koledzy, Włosi grali zaskakująco słabo, ale swego dopięli. I mieli prowadzenie.

Reprezentacja Włoch nie zachwyciła w meczu z Hiszpanią w półfinale Euro 2020, ale i tak zagra w finale mistrzostw Starego Kontynentu. Po remisie 1:1 (0:0, 1:1) i dwóch godzinach walki o losach awansu decydowały rzuty karne. Azzurri nie byli lepszą drużyną od rywali, ale karne strzelali lepiej, wygrali konkurs jedenastek 4:2.

Źródło: TVP Sport