Alvaro Morata uratował remis Hiszpanom, ale to nie wystarczyło w półfinale Euro 2020

Alvaro Morata i Dani Olmo dali Hiszpanom w 80. minucie meczu remis 1:1 w meczu z Włochami, a Hiszpanie zremisowali to starcie po dogrywce i dwóch godzinach walki w półfinale Euro 2020. Obaj zawiedli później w konkursie jedenastek, Hiszpanie przegrali rzuty karne 2:4 i odpadli z finałów ME.
Alvaro Morata dal Hiszpanii remis, ale nie strzelił decydującego rzutu karnego Fot. JUSTIN TALLIS/AFP/East News
Włosi dobrze się bronili, kontrowali i czekali na końcowy gwizdek. I zapłacili za tę taktykę w 80. minucie, bo Hiszpanie napierali i wreszcie dopięli swego. Dani Olmo znów błysnął, podał wspaniale w pole karne Italii, a tam dopadł do piłki Alvaro Morata, podciągnął kawałek i pewnie zmieścił piłkę przy słupku. Remis i widmo dogrywki, o której nikt - poza kibicami na Wembley - nie marzył, ale która była chyba nieunikniona.

Reprezentacja Włoch nie zachwyciła w meczu z Hiszpanią w półfinale Euro 2020, ale i tak zagra w finale mistrzostw Starego Kontynentu. Po remisie 1:1 (0:0, 1:1) i dwóch godzinach walki o losach awansu decydowały rzuty karne. Azzurri nie byli lepszą drużyną od rywali, ale karne strzelali lepiej, wygrali konkurs jedenastek 4:2.

Źródło: TVP Sport