Szóste miejsce Biało-Czerwonych w olimpijskim madisonie po świetnym finiszu

Daria Pikulik i Wiktoria Pikulik zajęły szóste miejsce w konkurencji madison podczas olimpijskich zmagań kolarek torowych. Biało-Czerwone w ostatnim wyścigu zdobyły sześć punktów, które pozwoliły wskoczyć na świetną pozycję. Złoty medal wywalczyły Brytyjki, srebrny Dunki, a brąz Rosjanki.
Daria Pikulik z siostrą Wiktorią Pikulik zajęły szóste miejsce w rywalizacji kolarek w madisonie Fot. ODD ANDERSEN/AFP/East News
Rywalizacja o medale w madisonie podczas igrzysk olimpijskich w Tokio przyniosła zawodniczkom 30 km do pokonania, czyli 120 okrążeń toru Izu Velodrome, oraz 12 premii punktowych. W rywalizacji wzięło udział 15 drużyn, wśród nich Biało-Czerwone Wiktora i Daria Pikulik. O medalu raczej marzyć nie mogliśmy, ale o pozycji w czołówce już tak.

Polki jechały bardzo równo, wypracowały punkty w drugim, siódmym i dziewiątym wyścigu, w każdym po jednym. Zajmowały siódme miejsce, tuż za plecami Australijek i wydawało się, że tak zakończą zmagania. W ostatnim wyścigu Daria Pikulik znakomicie się jednak zabrała za Brytyjką i wpadła na metę jako druga, co dało nam sześć punktów i awans na miejsce szóste. Łącznie nasz zespół wypracował dziewięć "oczek".

Wygrały kolarki z Wielkiej Brytanii, które wywalczyły 78 punktów, przed Dunkami (35 punktów) oraz Rosjankami (26 punktów). Wyprzedziły nasze dziewczyny jeszcze Holenderki oraz Francuzki, ale za swoimi plecami siostry Pikulik zostawiły Włoszki, Amerykanki czy wspomniane Australijki.