Holandia nie dała rady Norwegii, Erling Haaland ośmieszył rywali. Turcja krok bliżej MŚ

Erling Haaland ośmieszył defensywę Holandii i dał Norwegii cenny remis z Oranje w walce o mundial w Katarze. Zwycięstwo w samej końcówce stracili Turcy, którzy zremisowali z Czarnogórą. A bohaterem Łotwy został Vladislavs Gutkovskis z Rakowa Częstochowa, który uratował jej wygraną z Gibraltarem.
Erling Haaland właśnie grał defensywę Oranje i strzelił gola na 1:0 Fot. NTB/Associated Press/East News
Norwegowie po raz pierwszy od dawna zagrali z potentatem jak równy z równym i włączyli się do walki o awans z grupy G. Na Ulleval Stadion w Oslo miejscowi prowadzili od 20. minuty i gola Erlinga Haalanda. Wyrównał Davy Klaasen, ale piłkarze Louisa van Gaala długo nie potrafili skruszyć defensywy rywali. I w ten sposób Oranje stracili kolejne punkty, a Norwegowie zyskali nadzieję na występ w barażach.

Norwegia - Holandia (1:1)
Bramki: Erling Haaland (20) - Davy Klaasen (37)

Przewodzący w stawce Turcy w Stambule podejmowali Czarnogórę i po trzydziestu minutach gry mieli dwa gole zapasu. Cengiz Under i Yusuf Yazici dali miejscowym prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą kontakt zapewnił gościom Adam Marusić. Turcja do końca meczu kontrolowała grę, ale nie ustrzegła się błędu. Remis dał przyjezdnym w ostatniej akcji meczu Risto Radunović.

Turcja - Czarnogóra 2:2 (2:1)
Bramki: Cengiz Under (9), Yusuf Yazici (31) - Adam Marusić (40), Risto Radunović (90)

Sensacyjnie słabo Łotysze poradzili sobie w starciu z Gibraltarem. Dopiero w 50. minucie gry prowadzenie dał im Vladislavs Gutkovskis, ale bramka piłkarza Rakowa Częstochowa to było mało. Goście wyrównali, Tjay De Barr wykorzystał rzut karny w 71. minucie spotkania i zanosiło się na remis. Łotyszy uratował w końcówce Vladislavs Gutkovskis, poprawił Andrejs Ciganiks i nie było kompromitacji gospodarzy.

Łotwa - Gibraltar 3:1 (0:0)
Bramki: Vladislavs Gutkovskis (50, 85), Andrejs Ciganiks (90) - Tjay De Barr (71-karny)