Rosjanie podzielili się punktami z Chorwatami, a Słowacy ze Słoweńcami. Malta wciąż zadziwia

Dwa remisy padły w meczach grupy H eliminacji piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Rosjanie i Chorwaci nie trafili do bramek w Moskwie, a Słoweńcy 1:1 (1:1) zremisowali ze Słowacją w Ljubljanie. Wygrała tylko Malta, która 3:0 (1:0) rozbiła na swoim terenie Cypr.
Rosjanie tylko zremisowali z Chorwatami w meczu na szczycie grupy H Fot. NATALIA KOLESNIKOVA/AFP/East News
Szlagierowe starcie Sbornej z wicemistrzami świata nie przyniosło bramek, za to emocji na stadionie Łużniki nie brakowało. Przed przerwą bliżej gola byli goście, po zmianie stron to gospodarze mogli wygrać pojedynek na szczycie grupy H, ostatecznie padł remis 1:1, który oznacza, że obie ekipy mają po siedem "oczek" na koncie i zmierzają po awans na MŚ.

Rosja - Chorwacja 0:0

Słowacy, nasz niedawny rywal podczas Euro 2020, chcą się włączyć do walki o awans z grupy H i udało im się w Ljubljanie zaskoczyć Słowenię w 32. minucie. Robert Bozenik otworzył wynik, a jeszcze przed przerwą ustalił go Petar Stojanović, który w 42. minucie po podaniu Josipa Ilicicia ustalił wynik meczu. Obie ekipy nie wykorzystały okazji, by zdobyć trzy cenne punkty.

Słowenia - Słowacja 1:1 (1:1)
Bramki: Petar Stojanović (42) - Robert Bozenik (32)

Malta znów zadziwiła, tym razem na swoim terenie rozbiła bezradny i chaotyczny zespół Cypru. Cain Attard i Joseph Mbong zapewnili Wyspiarzom efektowne zwycięstwo i miejsce w tabeli raptem trzy punkty za pozycją dającą awans na MŚ. Trzeba powiedzieć, że tak dobrej gry Maltańczyków chyba nikt się nie spodziewał.

Malta - Cypr 3:0 (1:0)
Bramki: Cain Attard (44, 54), Joseph Mbong (46)