Twarda walka i ważne zwycięstwo Igi Świątek. Polka idzie jak burza w US Open

Iga Świątek wygrała swój trzeci mecz w tegorocznym US Open. Po zaciętej walce Polka pokonała Estonkę Anett Kontaveit 6:3: 4:6, 6:3 i jest w IV rundzie rywalizacji. Teraz czeka ją najtrudniejsza z dotychczasowych rywalek, Szwajcarka Belinda Bencic.
Iga Świątek wygrała starcie III rundy US Open z Estonką Anett Kontaveit Fot. AP/Associated Press/East News
Iga Świątek znów stawiła czoła na kortach US Open doskonale sobie znanej rywalce. Po wygranej w dwóch setach z Jamie Loeb z USA w pierwszej rundzie, w drugiej stoczyła ciężki bój z Francuzką Fioną Ferro, przegrała pierwszą partię, by wygrać w tie-breaku drugą, a później zdemolować rywalkę w partii trzeciej. Kolejną przeciwniczką Polki była doskonale znana Estonka Anett Kontaveit.

20-latka z Raszyna dobrze rozpoczęła mecz przełamała Estonkę w czwartym gemie i wyszła na prowadzenie 3:1. Niestety, chwilę później sama straciła gema, a Anett Kontaveit szybko doprowadziła do remisu 3:3. Iga Świątek wrzuciła jednak wyższy bieg, w świetnym stylu wygrała kolejne trzy gemy i wyszła na prowadzenie w meczu (6:3).

W drugiej partii Polka szybko dała się dwa razy przełamać Anett Kontaveit i Estonka niespodziewanie wyszła na prowadzenie 4:2. Iga Świątek zakasała rękawy, wzięła się do gry i szybko doprowadziła do remisu 4:4. Gdy wydawało się, że nasza mistrzyni dokończy pojedynek, rywalka znów wygrała jej gema serwisowego i wzięła partię drugą (6:4).

Trzecia odsłona zaczęła się od szybkiego przełamania dla Polki (2:1). Iga Świątek znów grała jak z nut, trafiała i pewnie ograła Estonkę 6:3, a w całym meczu po trzech setach twardej walki. W kolejnej rundzie na Igę Świątek już czeka Szwajcarka Belinda Bencic, która w US Open jest rozstawiona z numerem 11. Polka to turniejowa siódemka, zapowiada się zatem bardzo ciekawa walka o zwycięstwo.