Liczę się z energią, czyli wyjątkowe warsztaty edukacyjne, których potrzebuje nasza planeta
Już dziś, 18 października br., rozpoczęły się lekcje "Liczę się z energią" dla uczniów 6 i 7 klas szkół podstawowych. To kolejna odsłona projektu edukacyjnego organizowanego przez Fundację innogy w Polsce. Jeżeli chcesz poznać szczegóły tego proekologicznego przedsięwzięcia (i opowiedzieć o nim jakiemuś młodemu człowiekowi), zapraszamy do lektury.
Duże zainteresowanie projektem sprawiło, że w tym roku organizatorzy akcji, Fundacja innogy w Polsce oraz udzielająca wsparcia merytorycznego Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A., postanowiły umożliwić udział w lekcjach uczniom w całej Polsce.
W drugiej edycji "Liczę się z energią" zaplanowano 50 warsztatów online, które potrwają do połowy grudnia 2021. W zajęciach stacjonarnych mogą brać udział szkoły ze stolicy, natomiast placówki spoza Warszawy będą korzystać z zajęć prowadzonych przez Internet.
Podczas warsztatów trenerzy z Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. pokażą uczniom, jak przy użyciu kalkulatora energii sprawdzić, ile prądu zużywają sprzęty, z których korzystamy na co dzień.
Nastolatkowie dowiedzą się także, jakie oszczędności – przyjazne zarówno naszej planecie, jak i finansom domowym – mogą wynikać z wprowadzenia do codziennego życia proekologicznych nawyków oraz zdobędą wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii.
– Prozaiczne oszczędzanie energii nabrało w dzisiejszych czasach nowego znaczenia. Młodzi ludzie, bardziej niż poprzednie pokolenia, zdają sobie sprawę z ogromnej wagi właściwego gospodarowania zasobami naturalnymi i wpływu zachowań proekologicznych na naszą planetę – wyjaśnia Marta Mazurkiewicz z Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A.
Zarazem, jak dodaje, młode pokolenie żyje otoczone przez urządzenia elektroniczne i elektryczne, tak więc edukacja w zakresie efektywnego wykorzystywania energii oraz ochrony środowiska jest sprawą niezmiernie ważną. Dodajmy, edukacja realizowana w atrakcyjny sposób, podczas ćwiczeń praktycznych i lekcji prowadzonych w formie interaktywnych warsztatów.
Więcej informacji na temat warsztatów oraz zapisów znajduje się pod tym adresem. Z decyzją nie należy zwlekać zbyt długo, ponieważ liczba warsztatów jest ograniczona.
Materiał powstał we współpracy z firmą innogy