Zapomnij o cellulicie! Oto jego pogromca - maderoterapia

Paulina Szymańska
Czym jest maderoterapia? To holistyczny zabieg, który ma za zadanie ujędrnić skórę, zredukować cellulit, oczyścić organizm z toksyn i zmniejszyć obrzęki. Jego efekty widać szybciej niż po zabiegach chińskiej bańki, czy drenażu limfatycznego. Maderoterapię chwali i poleca między innymi 50-letnia Naomi Campbell.
Maderoterapia to technika masażu, która pochodzi z Kolumbii i charakteryzuje się tym, że jest w 100% naturalna. maderoterapia.pl

Czym jest maderoterapia?

Maderoterapia to kolumbijski masaż, polegający na stosowaniu drewnianych przyrządów do masażu w różnych rozmiarach i kształtach. Maderoterapia z języka hiszpańskiego oznaczają “terapię drewnem”. Drewniane masażery zostały zaprojektowane tak, aby dostosować się do różnych części ciała - brzucha, pośladków, nóg, brzucha i rąk.

Maderoterapia - jak wygląda masaż antycellulitowy?

Maderoterapia jest uważana za technikę holistyczną, zdolną do stymulowania i równoważenia energii, redukcji stresu oraz łagodzenia bólów mięśni i stawów. Zastosowanie tej terapii rozpowszechniło się również w celach estetycznych, ponieważ może być również stosowana do ujędrniania i ujędrniania ciała oraz do redukcji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej i walki z cellulitem.


Maderoterapia, czyli masaż ud i nóg, brzucha i masaż pośladków trwa około 60 minut. Masowanie drewnianym masażerem jest wszędzie tam, gdzie widoczny jest cellulit, złogi tłuszczu lub w miejscach, gdzie zgromadziła się woda.

Przed zabiegiem skórę naciera się olejkiem. Może to być olejek neutralny lub, w zależności od upodobań, również specjalny olejek detoksykujący lub specjalistyczny do masażu.

Co ważne, masować można również twarz i ramiona. Wystarczą do tego drewniane wałki o innym kształcie.

Efekty maderoterapii mogą być zauważalne już po 5 zabiegach, choć dla uzyskania w pełni satysfakcjonujących efektów najlepiej będzie skorzystać z około 10 zabiegów z częstotliwością od jednego, do dwóch tygodni - wyjaśniała Ewelina Węcławek, właścicielka salonu medoterapii w Kole, w wywiadzie "Przeglądu Konińskiego".
Drewniany przyrząd do masażu to połowa sukcesu. Każdy z narzędzi ma anatomicznie dostosowany kształt do wybranej partii ciała.maderoterapia.pl

Czy medoterapia jest dla każdego?

Zanim zdecydujesz się na masaż antycellulitowy o tak silnym działaniu limfatycznym, skontaktuj się wcześniej z przedstawicielem salonu masażu i porozmawiaj o swoich dolegliwościach.

Odradza się stosowania maderoterapii kobietom w ciąży i matkom karmiącym ze względu na działanie detoksykujące masażu. Kobiety z cukrzycą, ciężkimi zaburzeniami krążenia, problemami z sercem, nerkami, żylakami lub chorujące na raka powinny wcześniej porozmawiać z lekarzem.

Czytaj także: Idealna skóra? Brak cellulitu? Jest na to prosty zabieg, który wykonasz w domu

Czy maderoterapia boli?

Maderoterapia jest masażem antycellulitowym, który jednocześnie relaksuje. Choć na widok narzędzi można nabrać obaw, że po takim masażu ujędrniającym pozostaną tylko siniaki i ból, to nie ma się czym martwić. Zabieg powinien być intensywny, ale jednocześnie bezbolesny. Warto z masażystą ustalić próg bólu, dzięki temu masaż wprowadzi pacjenta bezstresowo w stan głębokiego relaksu.

Zalety maderoterapii

Wyeliminowanie cellulitu nie jest jedyną korzyścią maderoterapii. W rzeczywistości masaż pomaga również w poprawie wyglądu i odczucia skóry, poprawiając ogólny stan jej zdrowia.

Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na masaż drewnem. Ta terapia jest idealna dla osób, które szukają ulgi w stresie, utraty tkanki tłuszczowej lub usprawnienia krążenia.

Ewelina Węcławek kosmetolog, rehabilitant i farmaceuta z Honeywell SPA w Kole
Zgłębiając tę metodę dodam, iż 95 procent masażu to właśnie masowanie drewnem. Kolejne 5 procent to elementy drenażu, które są niezbędne przy zabiegach odchudzających, więc na początku pracy z ciałem drenaż jest usprawniany. Zatem jeśli na przykład zabieramy się za nogi, to drenaż jest już wykonywany na klatce piersiowej, brzuchu, aby udrożnić główne pnie limfatyczne w tych newralgicznych odcinkach. Masując zaś pośladki – na skutek wykorzystanych technik podbijających - sprawiamy, że pięknie unoszą się do góry. Z kolei w przypadku brzucha modelujemy jego przód, boki sięgając do okolic łopatek (rozbijane i rozwałkowywane są wówczas tzw. obszary, gdzie występują zgrubienia – to miejsca, pod zapięciem stanika na plecach – z lewej i prawej strony).

Korzyści i efekty maderoterapii

Jeśli rozważasz skorzystanie z maderoterapii, czyli kolumbijskiego masażu antycellulitowego, musisz wiedzieć o tych korzyściach:

Terapia drewnem, czyli drewniane przyrządy do masażu w maderoterapii

W maderoterapii wykorzystywanych jest 8-10 podstawowych rodzajów masażerów z drewna. Narzędzia te obejmują:



Maderoterapia może to pomóc schudnąć lub zapobiec przybieraniu na wadze. Warto jednak pamiętać, że żeby uzyskać najlepsze efekty masażu drewnem, niezbędne jest połączenie zabiegów masażu z ćwiczeniami i zdrową dietą.