Zmarł Michał Libera. Dziennikarz filmowy, który "o kinie wiedział wszystko"
Odszedł dziennikarz i krytyk filmowy Michał Libera. Ostatnio współtworzył kanał "Kino w Tubce" na YouTube. Wcześniej był natomiast związany m.in. z Rozgłośnią Harcerską, Radiostacją, Radiem Jazz, Polskim Radiem oraz Telewizją Polską.
Nie żyje Michał Libera. Był krytykiem i dziennikarzem filmowym
Przykre wieści o śmierci dziennikarza przekazał w mediach społecznościowych kanał "Kino w tubce". Michał Libera zmarł w Warszawie. Wiadomo, że przez ostatnie miesiące zmagał się z problemami zdrowotnymi."Odszedł Michał Libera. Osoba, a właściwie osobowość. Człowiek, który o kinie wiedział wszystko, albo prawie wszystko. Nie rozumiał mainstreamu, ale arthouse potrafił wytłumaczyć jak nikt inny. Michał, człowiek o wielkiej kulturze osobistej, świetnym poczuciu humoru, niesamowitej pamięci i nieznośnym profesjonalizmie" – czytamy.
Marcin Marciniak, którzy współtworzył kanał "Kino w Tubce" z Liberą wyjaśnił, dlaczego nowe treści nie pojawiały się na tam od maja ubiegłego roku. Wyjawił, że chodziło o problemy zdrowotne dziennikarza. "Czekałem z kolejnymi recenzjami na jego powrót. Bez niego żadna, kolejna się nie ukaże" – podkreślił.
"Cieszę się, że kiedyś namówiłem go na to, żebyśmy nagrywali nasze recenzje - dzięki temu pozostało po nim prawie 300 rozmów o filmach" – wspomniał Marciniak.
Wygląda na to, że wraz z odejściem Libery youtube'owy kanał zostanie ostatecznie zamknięty. "Obiecałem Michałowi, że bez jego wiedzy nie powstanie na Kino w tubce żadna więcej recenzja - słowa dotrzymam. Ten kanał to on i jego charakter" – dodał.
Dziękuję za nasze rozmowy nie tylko o kinie. Dziękuję za nasze nagrania. Dziękuję za nasze audycje. Żegnaj" – podsumował.
Michał Libera - kariera
W ostatnich latach Michał Libera skupiał się przede wszystkim na kanale "Kino w tubce". Współpracował również z Gutek Film i był w trakcie przygotowywania książki o historii kina. Wcześniej pracował w Rozgłośni Harcerskiej, Radiostacji czy Radiu Jazz. Na swoim koncie miał także współpracę z Polskim Radiem czy Telewizją Polską.Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut