Udane otwarcie Legii w Dubaju. Mistrzowie Polski mają za sobą premierowy mecz

Maciej Piasecki
Przygotowania do rundy wiosennej w klubach PKO Ekstraklasy rozpoczęte na dobre. Legia Warszawa przerwę zimową spędza w słonecznym Dubaju. Obóz przygotowawczy mistrzowie Polski rozpoczęli od wygranego sparingu. Warszawski zespół ograł 2:0 (1:0) bułgarski Botew Płowdiw.
Legia Warszawa wygrała w swoim pierwszym sparingu w przerwie zimowej 1:0 z Botew Płowdiw. Fot. Twitter/@LegiaWarszawa
Piłkarze Legii z pewnością jak najszybciej chcą zapomnieć o tym, co wydarzyło się w drugiej połowie ubiegłego roku. Przedostatnie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy to powód do bólu głowy, ale i motywacja, żeby jak najszybciej wyjść z kryzysu, w który mistrzowie Polski popadli w rundzie jesiennej.

Drużyna ze stolicy na miejsce swoich przygotowań wybrała Zjednoczone Emiraty Arabskie. Pierwszym przeciwnikiem w sparingu był w sobotę Botew Płowdiw. Solidna bułgarska drużyna, która zajmuje w swoich krajowych rozgrywkach czwarte miejsce.

– Jesteśmy zadowoleni, że po ośmiu dniach zgrupowania i dość solidnej pracy mogliśmy sprawdzić się na tle solidnego przeciwnika i wykonać nasze zadania. Ten mecz służył temu, żeby po kilku ciężkich treningach wyjść na boisko i poradzić sobie w zupełnie innych warunkach, niż robi się to w trakcie sezonu, kiedy przed meczem nie ma takich obciążeń. Pod względem fizyczności, wybiegania, jesteśmy zadowoleni z tego, jak wyglądała drużyna – przyznał po meczu trener Legii, Aleksandar Vuković.

Warszawski zespół zwyciężył 2:0 (1:0), a gole zdobywali ci, którzy mogą stanowić symbol składu, w jakim wystąpił stołeczny klub. Z jednej strony doświadczenie w postaci Josué, który otworzył wynik spotkania. Z drugiej - Igor Strzałek - strzelec gola numer dwa. Czyli przyszłość oraz nadzieja, że potencjał młodzieży warszawskiego klubu przełoży się też na wyniki na ekstraklasowym poziomie. Będąc ważnym wsparciem.

– Z młodych zawodników jestem bardzo zadowolony. Już w grze wewnętrznej zaprezentowali się z dobrej strony. 30 minut, jakie dziś otrzymali, było odpowiednie. Można się tego spodziewać, po młodych zawodnikach, którzy chcą wykorzystać każdą minutę na boisku. Tak pracując, nie jest wykluczone, że w trakcie rundy wiosennej dostaną swoje szanse. Za dziś można ich pochwalić – skwitował szkoleniowiec Legii.

Kolejny sparing Legia rozegra 19 stycznia, czyli w najbliższą środę. Rywalem będzie rosyjski FK Krasnodar. Czyli klub, w którym na co dzień występuje reprezentant Polski, Grzegorz Krychowiak. Na koniec gier w Dubaju piłkarze Legii zmierzą się z łotewskim Riga FC. To spotkanie w czwartek 20 stycznia.

Legia Warszawa - Botew Płowdiw 2:0 (1:0)
Bramki: Josué (36), Igor Strzałek (79)

Legia Warszawa: Artur Boruc (61. Cezary Miszta) - Jakub Kwiatkowski (61. Kacper Skwierczyński), Ihor Charatin (61. Patryk Pierzak), Mateusz Wieteska (61. Karol Noiszewski), Bartosz Slisz (61. Mateusz Grudziński), Mateusz Hołownia (61. Kacper Skibicki) - Maciej Rosołek (61. Wiktor Kamiński), Patryk Sokołowski (61. Bartłomiej Ciepiela), Josué (61. Jurgen Celhaka), Ernest Muçi (61. Igor Strzałek) - Tomas Pekhart (61. Szymon Włodarczyk).

Botew Płowdiw: Georgi Argiłaszki - James Eto'o, Samuel Souprayen (66. Atanas Czernew), Wiktor Genew - Nikołaj Minkow (73. Łyczezar Bałtanow), Kevin Höög Jansson, Emmanuel Toku, Todor Nedelew (53. Stanisław Rabotow), Dimityr Tonew (46. Réda Rabei), Mohamed Amine Brahimi (66. Filip Filipow) - Marquinhos (46. Antoine Baroan).