Dwa oblicza Hurkacza w Australian Open. Trudny mecz Polaka i zagranie turnieju

Dobry początek Huberta Hurkacza w Australian Open. Polak wygrał mecz pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju z Białorusinem Jegorem Gerasimowem 6:2, 7:6(3), 6:7(5), 6:3. Wrocławianin wygrał tym samym swój drugi mecz na kortach w Melbourne. W kolejnej rundzie Polak zmierzy się z Francuzem Adrianem Mannarino.
Hubert Hurkacz wygrał mecz w pierwszej rundzie Australian Open. Polak potrzebował czterech setów do zwycięstwa. Fot. MARTIN KEEP/AFP/East News
Hubert Hurkacz powoli uczy się wygrywania w Australian Open. Najlepszy polski tenisista od lat najlepiej czuje się w wielkoszlemowych turniejach nie w Melbourne, a na trawiastych kortach Wimbledonu. W poniedziałkowy poranek polskiego czasu był jednak w stanie udanie otworzyć AO 2022.

Jegor Gerasimow to rywal, z którym Hurkacz mierzył się dwukrotnie, na twardej nawierzchni, ale podczas innego wielkoszlemowego wyzwania - US Open. W Melbourne Białorusin postawił Polakowi trudne warunki. Hurkacz stawiał na ofensywę, co wiązało się nie tylko z licznymi, kończącymi uderzeniami, ale też błędami własnymi.

Wystarczy spojrzeć na statystyki. "Hubi" przy 52 wygrywających zagraniach zaliczył aż 65 pomyłek. Hurkacz wykorzystał przy tym siedem z czternastu szans na przełamanie rywala. Białorusin w decydujących momentach musiał uznać wyższość przeciwnika. Jedyne, co Gersimow ugrał z Polakiem, to jeden set - wygrany po tie-breaku.

Warto docenić świetne zagranie Hurkacza z końcówki czwartej partii. Polak popisał się uderzeniem, którego nie powstydziliby się najwięksi w historii tenisa. A komentatorzy brytyjskiego Eurosportu już teraz ogłosili wygrany punkt Polaka zagraniem tegorocznego Australian Open. W kolejnej rundzie turnieju Polak zmierzy się z Francuzem Adrianem Mannarino. Leworęczny tenisista pokonał w pięciu setach Australijczyka Jamesa Duckwortha. Mecz Hurkacza zostanie rozegrany w środę, godzina rozpoczęcia nie jest jeszcze znana.