Majchrzak lepszy od Hurkacza. Rewelacyjny występ i pierwsze zwycięstwo w Australii

Wtorek był bardzo udany dla polskiego tenisa w Australian Open. Jako ostatni na kortach w Melbourne zaprezentował się Kamil Majchrzak. Mistrz Polski z 2021 roku po świetnym meczu wygrał bez straty seta z Włochem Andreasem Seppim 6:1, 6:1, 7:5. To pierwsza wygrana Polaka w Australii w karierze.
Kamil Majchrzak wygrał mecz na wielkoszlemowym Australian Open po raz pierwszy w swojej karierze. Fot. MARTIN KEEP/AFP/East News
We wtorek na kortach w Melbourne wygrały Iga Świątek i Magda Linette. Z solidnej strony zaprezentowała się też Magdalena Fręch, choć w jej przypadku skończyło się przegraną z doświadczoną Simoną Halep.

Jako ostatni z Biało-Czerwonych do walki w pierwszej rundzie ruszył Kamil Majchrzak. Ostatnia okazja do zobaczenia Polaka na korcie to ATP Cup, gdzie razem z Hubertem Hurkaczem oraz naszymi deblistami, dzielnie rywalizowali jako reprezentacja Polski.

Majchrzak rozgrywki w ATP Cup skończył dosyć nieszczęśliwie, otrzymując pozytywny wynik testu na COVID-19, co wykluczyło go z rywalizacji. Wrócił jednak do gry po przymusowej przerwie i w pełni zdrowy przystąpił do meczu z bardzo doświadczonym Włochem. Mający 37 lat Andreas Seppi najlepsze lata gry ma już zdecydowanie za sobą, ale nadal jest groźnym tenisistą.

We wtorek rywal Majchrzaka był jednak obecny na korcie tylko w trzecim secie. Dwie pierwsze partie to masa błędów po stronie włoskiego tenisisty i mowa ciała, sugerująca zrezygnowanie z dalszego udziału w meczu. Seppi potrafił zebrać się w sobie i podjąć walkę w secie numer trzy.

Majchrzak jednak wytrzymał napór przeciwnika i zamknął spotkanie w najlepszy z możliwych sposobów. Trzy sety to oszczędność sił, Polak zaprezentował się lepiej nawet od Huberta Hurkacza, który w pierwszej rundzie przegrał jedną partię.

Dodatkowo dla Majchrzaka było to premierowe zwycięstwo w turnieju głównym Australian Open. W drugiej rundzie Polak trafi na reprezentanta gospodarzy. Rywalem Majchrzaka będzie Australijczyk Alex De Minaur.