Poważna kontuzja zakończy igrzyska mistrzyni? Krzyk rozpaczy na olimpijskim lodzie

Twarda rywalizacja w turnieju hokeistek skończyła się fatalnie dla jednej z olimpijek. Brianna Decker ze Stanów Zjednoczonych doznała poważnej kontuzji w meczu przeciwko Finlandii. Mistrzyni olimpijska po nieszczęśliwym zdarzeniu już na starcie rozgrywek może pożegnać się z turniejem w stolicy Chin.
Brianna Decker doznała poważnej kontuzji podczas piątkowego meczu na turnieju olimpijskim hokeistek. Fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News
Hokeistki Stanów Zjednoczonych bronią złotego medalu olimpijskiego zdobytego przed czterema laty w Pjongczangu. Turniej w Pekinie rozpoczął się dzień przed ceremonią otwarcia, a drużyna USA wyjechała na taflę do pierwszego meczu przeciwko Finlandii. Już w dziesiątej minucie premierowej tercji doszło do fatalnego w skutkach zdarzenia.

Briana Decker będąca największą gwiazdą drużyny mistrzyń olimpijskich upadła na lód po starciu z jedną z przeciwniczek. Amerykanka zrobiła to jednak na tyle nieszczęśliwie, że po upadku słychać było tylko głośny krzyk przerażonej hokeistki. Na pomoc olimpijce błyskawicznie ruszyły służby medyczne . Ostatecznie Decker opuściła taflę po kilkunastu minutach na noszach. Wynik dokładnych badań amerykańskiej mistrzyni będą znane wkrótce. Póki co wykonano podstawowe, wykluczające kontuzję kolana. Lekarze sugerują jednak, że reprezentantka USA może poważny uraz podudzia.

Decker w Pekinie jest na swoich trzecich igrzyskach. Oprócz tytułu w 2018 roku ma na koncie z USA również srebro z olimpijskiej tafli w Soczi. 30-letnia hokeistka w 146 meczach dla reprezentacji zdobyła łącznie aż 170 punktów (gole i asysty).

Amerykanki ostatecznie wygrały piątkowy mecz z Finkami 5:2. Po spotkaniu kilka zdań na temat zdarzenia powiedziała fińska zawodniczka, która bezpośrednio walczyła przy feralnym upadku z Decker.

– To było naprawdę nieszczęśliwe zdarzenie. Nie chciałam zrobić Decker żadnej krzywdy. Starałam się ustalić, jak się czuje. Przeprosiłam też, choć wiemy wszyscy, że takie sytuacje w sporcie po prostu się zdarzają – powiedziała reprezentantka Finlandii, Ronja Savolainen.

Co ciekawe, kontuzja Decker nie jest pierwszym poważnym urazem ważnej hokeistki w turnieju olimpijskim w Pekinie. W meczu przeciwko Szwajcarii kontuzji nabawiła się napastniczka reprezentacji Kanady, Melodie Daoust.