Barcelona zatrzymana przez turecką legendę. Rozpędzone Glasgow Rangers celuje w finał?

Czternaście najlepszych drużyn Ligi Europy spotkało się w meczach 1/8 finału. Niespodzianka w Katalonii, gdzie FC Barcelona tylko bezbramkowo zremisowała z dwunastym zespołem ligi tureckiej, Galatasaray Stambuł. Ciekawie było w Bergamo, gdzie Atalanta po dobrym meczu ograła 3:2 (2:1) Bayer Leverkusen.
FC Barcelona nie zdołała znaleźć sposobu na Galatasaray Stambuł w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Fot. Twitter/UEFA Europa League
Przed laty mecz FC Barcelona kontra Galatasaray Stambuł zapowiadałby się, jako kawałek dobrego widowiska. Obecnie turecka legenda ma jednak swoje problemy, ale potrafiła postawić się tak bardzo komplementowanej w ostatnich tygodniach drużynie Xaviego. Co więcej, w 79 minucie Bafetimbi Gomis zdobył dla gości gola, którego jednak sędziowie nie uznali. Napastnik Galatasaray był na pozycji spalonej co słusznie pokazały powtórki VAR.

Warto odnotować kolejne zwycięstwo Glasgow Rangers. Szkoci rozprawili się z Crveną Zvezdą Belgrad aż 3:0 (2:0), choć goście w pierwszej połowie zdobyli dwa gole. W obu przypadkach były to jednak trafienia z pozycji spalonych.

Przegrał West Ham United, którego zawodnikiem jest Łukasz Fabiański. Polak nie występuje jednak w meczach pucharowych, zastepowany przez Alphonse'a Areolę. Anglicy okazali się minimalnie gorsi od Sevilli (0:1) w jednej z najciekawszych par 1/8 finału Ligi Europy.

Betis Sewilla - Eintracht Frankfurt 1:2 (1:2)
Bramki: Nabil Fekir (30) - Filip Kostić (14), Daichi Kamada (32)

FC Porto - Olympique Lyon 0:1 (0:0)
Bramki: Lucas Paqueta (59)

Sevilla - West Ham United 1:0 (0:0)
Bramka: Munir El Haddadi (60)

Atalanta Bergamo - Bayer Leverkusen 3:2 (2:1)
Bramki: Rusłan Malinowski (23), Luis Muriel (25, 49) - Charles Aranguiz (11)

FC Barcelona - Galatasaray Stambuł 0:0

Braga - AS Monaco 2:0 (1:0)
Bramki: Abel Ruiz (3), Vitor Oliveira (89)

Glasgow Rangers - Crvena Zvezda Belgrad 3:0 (2:0)
Bramki: James Tavernier (11-rzut karny), Alfredo Morelos (15), Leon Balogun (51)