"Feminizm to równe szanse". Joanna Pruszyńska-Witkowska w najnowszym odcinku "Hallo Haller"
"Hallo Haller" jest inspirującym podcastem o kobietach. W 34. odcinku Dorota Haller gości u siebie Joanna Pruszyńską-Witkowską – "multistartup'erkę, kobietę wielu pasji i wielu twarzy, zawodowych i osobistych, w tym feministycznych". Pomysłodawczynię inicjatywy "Znane ekspertki" promującej aktywność kobiet w dyskursie publicznym, która kładzie nacisk na aktywność kobiet w mediach oraz podczas kongresów gospodarczych.
– Przedsiębiorczość i rozwój kobiet zawsze były dla mnie blisko, a równolegle zrobiłam taką inicjatywę "Znane Ekspertki", ponieważ chciałam, żeby było więcej kobiet i w mediach i w gospodarce – podkreśla Pruszyńska-Witkowska.
Multistartuperka opowiada o swoich początkach w biznesie istotnym społecznie oraz dlaczego postanowiła "odciąć się" od swoich początków, czyli Public Relations.
– Nadal jestem odpowiedzialna za komunikację w mojej firmie. To jest cudowne, że teraz to, co robiłam dla moich klientów, robię dla siebie, dla swojego brandu, więc to jest fantastyczne – mówi.
Życie rodzinne a zawodowe
Nie zabrakło także wyjaśnienia niewątpliwe trudnego zagadnienia, jakim jest łączenie biznesu z życiem rodzinnym. Joanna Pruszyńska-Witkowska podkreśla, że jest to spore wyzwanie oraz tłumaczy, które aspekty pozwoliły jej na pogodzenie tych sfer życia.
– Nie powiem, że to było łatwe. Miałam bardzo dużo wsparcia zarówno od mojego męża, jak i też od rodziny, mojej cioci, która cały czas z nami jest i nas wspiera, pomaga (...). Na pewno umożliwiły mi to też pieniądze. To są te możliwości finansowe, które przez to, że miałam swoją firmę, mogłam zapewnić ten komfort życia. No i nie miałam też takich stricte konkretnych godzin pracy. Chociaż nigdy nie byłam na urlopie macierzyńskim, to jednak mogłam te godziny sobie bardziej elastycznie prowadzić i ta elastyczność była wpisana we własną firmę – tłumaczy.
Jestem feministką, bo...
Biznesmenka zapytana o to, czym jest dla niej feminizm oraz jaką feministką jest ona sama, podkreśla, że więcej kobiet przy kluczowych decyzjach to "lepszy świat". – Dla mnie to są równe szanse. To jest chyba kluczowe. Jestem feministką, bo uważam, że czym więcej kobiet będzie u władzy, przy ważnych, kluczowych decyzjach, przy pieniądzach: ten świat będzie lepszy – stwierdza.
Co dalej z projektem "Znane Ekspertki"?
Dorota Haller, podkreślając słuszność inicjatywy "Znane Ekspertki" zapytała o przyszłość tego przedsięwzięcia.
– Przerzuciłam się na "Future Collars" i nie dałam w tym momencie rady niestety. Później te moje inicjatywy poszły w kierunku Dnia Kariery Kobiety w IT czy "Woman Update" (...). W tej chwili bardziej pracuję nad tymi kobietami, które mogły wypaść z rynku pracy, są zagrożone, bo nie były na rynku pracy przez okres wychowawczy czy macierzyński – oznajmiła Pruszyńska-Witkowska, zaznaczając, że zapewnienie tym kobietom drogi do pieniędzy na życie jest w tej chwili istotniejsze.
Czytaj także: https://natemat.pl/374867,rozmowa-z-malgorzata-kozuchowska-w-hallo-haller-podcast-natemat-pl