Wielka sensacja na początek Rolanda Garrosa. Magda Linette odprawiła faworytkę

22 maja 2022, 17:34 • 1 minuta czytania
Magda Linette pokonała w meczu pierwszej rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa Tunezyjkę Ons Jabeur 3:6, 7:6(4), 7:5 i sprawiła największą jak do tej pory sensację w turnieju. Poznanianka wyszła z opresji, odrabiała straty i ograła jedną z najlepszych dziś zawodniczek na świecie. Teraz czeka ją starcie z Martiną Trevisan lub Harriet Dart i tym razem będzie faworytką do awansu. A już w poniedziałek do gry wchodzi Iga Świątek.
Magda Linette sprawiła wielką sensację na początek Rolanda Garrosa i odprawiła faworyzowaną Ons Jabeur Fot. AP/Associated Press/East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google Losowanie drabinki Rolanda Garrosa nie było łaskawe dla Magdy Linette, poznanianka już w pierwszej rundzie trafiła na rozstawioną z numerem sześć Tunezyjkę Ons Jabeur, która ma za sobą niezwykle udane tygodnie. Najpierw wygrała na początku maja zmagania w Madrycie, a potem dotarła do finału w Rzymie, gdzie lepsza była Iga Świątek (2:6, 2:6). Rywalizacja z Polkami nie będzie się jej dobrze kojarzyć, a wszystko dzięki Magdzie Linette.

Mecz pierwszej rundy rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami, Tunezyjka rządziła na korcie, wyszła szybko na prowadzenie 3:2, dwa razy przełamując podanie 30-letniej poznanianki. Po chwili dorzuciła dwa własne gemy serwisowe i przy stanie 5:3 stało się jasne, że pierwsza partia padnie jej łupem. Nikt się chyba nie spodziewał, że właśnie zaczynają się schody dla Ons Jabeur.

Magda Linette zabrała się do walki, w secie numer dwa nie pozwalała sobie na błędy i fem po gemie wszystko zmierzało w stronę tie-breaka. I tak też się stało, a w dodatkowej partii zrazu prowadziła Tunezyjka (3:2), ale przegrała trzy kolejne piłki i nie potrafiła już wrócić do gry. Polka poczuła krew, dorzuciła przełamanie i wyszarpała seta wynikiem 7:6(4). I to był punkt zwrotny meczu, bo Magda Linette przejęła kontrolę nad spotkaniem.

Kibice na Court Philippe Chatrier oglądali świetny tenis, a podbudowana udaną partią numer dwa poznanianka szła po swoje i nie oddała tego meczu już do końca. Prowadziła już 4:2, by dać się doścignąć na 5:5, a potem zgarnąć dwa kolejne gemy i zamknąć spotkanie. Po dwóch i pół godziny rywalizacji awans Magdy Linette stał się faktem, a Ons Jabeur sensacyjnie odpadła z Rolanda Garrosa. Spotkanie trwało niemal dwie i pół godziny.

Polka w rundzie drugiej French Open zmierzy się z lepszą w pojedynku Martina Trevisan (Włochy) - Harriet Dart (Wielka Brytania) i tym razem będzie faworytką zmagań. Ten mecz odbędzie się we wtorek lub środę w Paryżu. A już w poniedziałek do rywalizacji wchodzi Iga Świątek, nasza liderka o godzinie 12:00 stawi czoła Łesii Curenko. Około godziny 14:30 Magdalena Fręch stawi z kolei czoła Angelique Kerber.