Sensacyjny medal ME w Monachium dla Polski. Popisowy finisz, zadecydowało 0,05 sekundy

20 sierpnia 2022, 21:31 • 1 minuta czytania
Anna Wielgosz po wspaniałym finiszu wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy na 800 metrów. Nasza biegaczka wyszarpała życiowy sukces na ostatnich metrach, wygrywając podium o 0,05 sekundy. To drugi polski medal w sobotę, w chodzie na 20 kilometrów druga była wicemistrzyni świata, Katarzyna Ździebło.
Sensacyjny medal ME w Monachium dla Polski. Popisowy finisz Anny Wielgosz Fot. INA FASSBENDER/AFP/East News

Anna Wielgosz dokonała w Monachium sztuki, która udaje się tylko najlepszym. Nasza lekkoatletka po kapitalnym finiszu wyszarpała brązowy medal i miejsce na podium, co jest jej życiowym sukcesem. Polka wypracowała czas 1:59.87 minuty, czwartą Niemkę Lorę Hoffmann wyprzedziła fantastycznym finiszem raptem o 0,05 sekundy.

Złoty medal wywalczyła Brytyjka Keely Hodgkingson, która wyprzedziła Renelle Lamote z Francji. Anna Wielgosz zaatakowała po 600 metrach i na ostatnią prostą wpadła tuż za trzema rywalkami. Brytyjka i Francuzka były już za daleko, ale Polka obroniła się przed atakiem Niemki i zapisała się w historii. To drugi brązowy medal naszych pań na 800 metrów w historii, pierwszy wywalczyła Joanna Jóźwik.

Sensacyjna brązowa medalistka przyznała przed kamerami TVP Sport, że mogło jej w Monachium w ogóle zabraknąć. "Rozważałam zakończenie kariery. Z własnych oszczędności nie da się utrzymywać dalej. Jestem w szoku, że to wytrzymałam psychicznie. Teraz jestem już tylko szczęśliwa" - mówiła wzruszona. Teraz rzeszowiance, dwukrotnej mistrzyni i wicemistrzyni Polski, powinno się startować zdecydowanie łatwiej.

Zobaczcie raz jeszcze medalowy bieg i wspaniały finisz Anny Wielgosz w Monachium:

Pierwszy medal dla Polski w sobotę wywalczyła Katarzyna Ździebło, która finiszowała druga w chodzie na 20 kilometrów. Dwukrotna srebrna medalistka tegorocznych MŚ w Eugene potwierdziła, że wciąż jest w znakomitej formie i w Bawarii sięgnęła po swój pierwszy w karierze medal ME. Polka ma wspaniałą passę, w trzech startach mistrzowskich zdobyła w tym roku trzy srebrne medale pod rząd.