Szczęsny znów trzyma nas przy życiu! Kolejny kapitalny mecz polskiego bohatera

04 grudnia 2022, 16:39 • 1 minuta czytania
Wojciech Szczęsny znów spisuje się kapitalnie w bramce polskiej kadry, odbił już trzy groźne strzały Francuzów w meczu o ćwierćfinał piłkarskich mistrzostw świata i pracuje na miano bohatera w ekipie Biało-Czerwonych. Nasz bramkarz jest w fantastycznej formie od początku turnieju i potwierdza to także w starciu z mistrzami świata.
Wojciech Szczęsny trzyma nas przy życiu, kolejny kapitalny mecz naszego bohatera Fot. Andrzej Iwanczuk/Sport/REPORTER

Wojciech Szczęsny był naszym bohaterem w meczu z Meksykiem (0:0), obronił rzut karny przeciw Arabii Saudyjskiej (2:0) i kapitalnie spisał się z Argentyną (0:2), gdzie zatrzymał uderzenie z "wapna" Lionela Messiego. Bramkarz reprezentacji Polski to jeden z naszych najjaśniejszych punktów od początku turnieju i po fazie grupowej zapracował na miano najlepszego golkipera turnieju w Katarze. Nie inaczej jest od początku meczu z Francją.

"Szczena" broni kapitalnie i ratuje nam skórę od pierwszych minut meczu. W 13. minucie pięknie odbił strzał Aureliena Tchouameniego z dystansu, a po chwili zatrzymał uderzenie zza pola karnego Ousmane Dembele. W 21. minucie znów zakotłowało pod naszą bramką, a Antoine Griezmann był blisko wpakowania piłki do naszej siatki. Nie udało się, bo na czas interweniował Wojciech Szczęsny. Tak samo jak przy uderzeniu Julesa Kounde.

Refleksem popisał się też w 35. minucie, gdy Kylian Mbappe minął naszych defensorów, wpadł w pole karne i kropnął jak z armaty z ostrego kąta. Polski bramkarz znów był na posterunku, zbił piłkę do boku i kolejny raz nie dał się pokonać mistrzom świata.

Zobaczcie wspaniałą interwencję naszego golkipera na początku spotkania:

– Cieszmy się tym, co mamy. Tu trwa święto futbolu, a my – tak po polsku – siedzimy, narzekamy i debatujemy, czy gramy ładnie. Styl stylem, rozumiem narzekających, ale pocieszmy się świętem futbolu. Nie odbierajcie tej radości nam, piłkarzom – zaapelował Wojciech Szczęsny do kibiców Biało-Czerwonych jeszcze przed meczem na łamach "Przeglądu Sportowego". Nie narzekamy, póki "Szczena" broni naszej bramki możemy być spokojni.

Reprezentacja Polski po raz pierwszy od 1986 roku zagrała w 1/8 finału piłkarskich MŚ. Naszym rywalem byli faworyci całej imprezy, Francuzi. Mistrzowie świata zagrali z Polakami w niedzielę 4 grudnia na stadionie Al Thumama w Dausze, zgodnie z przewidywaniami wygrali mecz 3:1 i zameldowali się w ćwierćfinale mundialu. Tam stawią czoła lepszemu w parze Anglia – Senegal, faworytem są piłkarze Trzech Lwów, czwarta drużyna poprzednich MŚ.