Na co chorował Jan Nowicki? Aktor zmagał się z problemami zdrowotnymi od dawna
- Jan Nowicki zmarł w swoim domu we wsi Krzewent.
- Jeszcze parę dni wcześniej aktor uczestniczył w ważnym lokalnym wydarzeniu.
- Na co zmarł i na co chorował Jan Nowicki?
Na co zmarł Jan Nowicki?
Jan Nowicki zmarł 7 grudnia w wieku 83 lat w swoim domu we wsi Krzewent, w której się urodził. Na co zmarł Nowicki? Na chwilę obecną informacja ta nie została podana do wiadomości publicznej. Póki co wiadomo jedynie, że jeszcze 5 grudnia uczestniczył w ważnym lokalnym wydarzeniu.
– Mam jeszcze "świeże" zdjęcia z soboty z Kowalu, gdzie Jan Nowicki był na promocji książki "120 lat OSP Kowal". Był tam w mundurze strażackim – powiedział lokalnym mediom Wojciech Nawrocki, radny gminy Kowal, który także przekazał informację o śmierci aktora znanego z takich filmów, jak "Wielki Szu" czy "Sanatorium pod klepsydrą".
Na co chorował Jan Nowicki?
Jan Nowicki już jakiś czas temu przyznał, że zmaga się z problemami z pamięcią, jednak nie wiadomo, czy były one spowodowane wiekiem czy konkretną chorobą. W programie "Rozmowa bez faulu" powiedział Małgorzacie Domagalik, że w ostatnim czasie łatwiej przychodzi mu pisanie niż mówienie.
"Kiedyś byłem wygadany, szło mi to jak po maśle, a teraz, jak mam mówić, to coś mnie boli. Aktorem nigdy nie przestaje się być. Ku***, zapomniałem co miałem powiedzieć... Przypomnij mi" – powiedział aktor po tym, jak zgubił wątek.
"Boję się włączyć żelazka do prasowania, wszystkiego, co ma związek z prądem. To nie jest mój świat. Mam to szczęście, że spotkałem Anusię, która znakomicie się w tym odnajduje. Do tego ma dziką pamięć, czego jej nie zazdroszczę, bo to musi być bardzo bolesne, jak się tyle pamięta. Ja tracę pamięć, bardzo często z pamięci także wyrzucam pewne fragmenty i wcale nie jest mi smutno" – kontynuował opowieść o swoich problemach z pamięcią Nowicki.
Kim był aktor znany z filmu "Wielki Szu"?
Jan Nowicki urodził się 5 listopada 1939 roku. W latach 1958–1960 studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Potem podjął też studia w PWST w Krakowie.
Naukę aktor zakończył w 1964 - w tym samym roku zadebiutował też w "Zaproszeniu do zamku" na deskach Starego Teatru w Krakowie (jako aktor teatralny występował tam potem przez ponad 30 lat).
Był związany z kabaretem Piwnica pod Baranami, a w swoim życiu zagrał łącznie blisko 200 ról teatralnych i filmowych. Znamy go m.in. z "Sanatorium pod Klepsydrą", "Magnata", "Wielkiego szu" czy filmu "Niepochowany". Został też odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi oraz Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".