Fantastyczny "szczupak" i bramka dla Chorwatów. 20-latek zachwycił w meczu o brąz

17 grudnia 2022, 16:24 • 1 minuta czytania
20-letni Josko Gvardiol popisał się pięknym "szczupakiem" w meczu o brązowy medal piłkarskich MŚ w Katarze i już na początku meczu otworzył wynik. Ależ to był lot, jaka wspaniała bramka defensora Chorwatów. Ich radość była jednak krótka, Maroko za sprawą Achrafa Dariego błyskawicznie wyrównało wynik meczu o trzecie miejsce.
Fantastyczny "szczupak" i bramka dla Chorwatów. 20-latek zachwycił w meczu o brąz Fot. Pavel Golovkin/Associated Press/East News

Lepszego początku meczu Chorwacja – Maroko, którego stawką jest trzecie miejsce na mundialu w Katarze, chyba nie można było sobie wyobrazić. Nie minęło nawet dziesięć minut, a kibice zgromadzeni na Khalifa International Stadium obejrzeli dwa piękne gole. Pierwszego strzelili faworyzowani Vatreni, ale Lwy Atlasu nie czekały długo z odpowiedzią.

W 7. minucie spotkania 20-letni Josko Gvardiol – ten sam, którego Lionel Messi w półfinale "objechał" jak tyczkę na stoku narciarskim – otworzył wynik po kapitalnie rozegranym rzucie wolnym. Piłka powędrowała w pole karne Maroka, tam zgrał ją głową Ivan Perisić, a defensor efektownym "szczupakiem" otworzył wynik meczu o trzecie miejsce. Ależ to była akcja, jaka wspaniała bramka dla ekipy z Bałkanów.

Zobacz bramkę Josko Gvardiola w meczu Chorwacja – Maroko o trzecie miejsce MŚ:

Marokańczycy nie podłamali się wpadką pod własną bramką, szybko ruszyli przed siebie i błyskawicznie wyrównali wynik meczu. Tym razem to oni zyskali rzut wolny przed bramką rywali, piłkę wrzucił Hakim Ziyech, a Lovro Majer trącił ją głową w stronę własnej bramki. Tam kompletnie zagapiła się defensywa Vaternich, za to Achraf Dari uderzył głową w kozioł i zaskoczył Dominika Livakovicia, który nie wyszedł na czas z bramki.

Zobacz bramkę Achrafa Dariego w meczu Chorwacja – Maroko o trzecie miejsce MŚ:

Walka o brązowy medal trwa, Chorwaci do przerwy remisują z Marokiem 1:1, a mecz jest naprawdę świetny do obserwowania. Nikt się nie muruje, obie ekipy grają otwarty futbol.