Świątek przegrała z Krejcikovą. Polka wraca z Dubaju bez kolejnego tytułu

Katarzyna Rochowicz
25 lutego 2023, 18:03 • 1 minuta czytania
Iga Świątek walczyła z Barborą Krejcikovą w finale turnieju WTA 1000 w Dubaju. Polka była niewątpliwie faworytką wieczoru. Niestety, nasze rodaczka przegrała z Czeszką.
Iga Świątek przegrała w finale WTA 1000. Fot. Kamran Jebreili/Associated Press/East News

W sobotę 25 lutego Iga Świątek zmierzyła się w finale WTA 1000 w Dubaju z Czeszką Barborą Krejcikovą. Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla Polki, ponieważ już w pierwszym gemie została przełamana przez Czeszkę. Oprócz tego Iga popełniała proste błędy i miała problemy z utrzymaniem tempa gry swojej rywalki.

Pierwszy set skończył się z wynikiem 6:4 dla Krejcikovej. Po jego zakończeniu Polka zdecydowała skorzystać się z przerwy toaletowej. Gdy wróciła, dostała ostrzeżenie od sędziego, który twierdził, że nie wróciła na czas.

Po rozpoczęciu drugiego setu Iga zdobyła pierwszy gem przy swoim serwisie. Następnie Czeszka zdobyła punkt, jednak Polka szybko odzyskała przewagę z wynikiem 2:1. Od tego momentu Polce jednak szło już gorzej. Krejcikova szybko nadrobiła do wyniku 5:2. Iga przegrała cztery punkty z rzędu.

Ostatecznie set skończył się z wynikiem 6:2 dla Czeszki i to Barbora Krejcikova została zwyciężczynią turnieju w Dubaju. Czeszka wygrała ze Świątek 6:4, 6:2. Tym samym polska mistrzyni nie zdobyła dziś 13. tytułu w swojej karierze.