Jarosław Kaczyński napisał list do prezydenta. "Donald Tusk musi odejść!"

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński napisał list do Bronisława Komorowskiego, w którym przypomniał mu, że jako prezydent jest zobowiązany do bronienia konstytucji. – W zaistniałej sytuacji prezydent powinien publicznie stwierdzić, że ten rząd musi odejść, że musi odejść Tusk – powiedział Kaczyński, odnosząc się w taki sposób do afery podsłuchowej.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Kaczyński podkreślił, że obecnie trwa test polskiej demokracji. Opublikowane przez "Wprost" nagrania, a także reakcja na nie Donalda Tuska, pokazały bowiem, że w Polsce działa sitwa, która za wszelką cenę chce utrzymać władzę i nie przestrzega zapisów konstytucji, łamiąc np. regulacje dotyczące banku narodowego. Sitwa, jak zaznaczył prezes PiS, nie przestrzega również podstawowej zasady demokracji, zasady mówiącej, że władza może być zmieniona.

– Ta sitwa gotowa jest bronić władzy za każdą cenę. Za cenę prawa Polaków do podmiotowości politycznej, wolności, tego wszystkiego, co wedle oficjalnych oświadczeń tych władz ma być osiągnięciem ostatnich 25 lat – zauważył Kaczyński.

Prezes PiS przypomniał, że Donald Tusk nie podał się do dymisji, choć powinien był to zrobić. Dlatego Kaczyński, występując jako lider największej partii opozycyjnej, napisał do prezydenta Komorowskiego list, wzywając go do jasnego opowiedzenia się po stronie konstytucji i stwierdzenia, że rząd powinien odejść.

– Prezydent może zwrócic się z orędziem do Sejmu i w ramach tego orędzia może powiedzieć wszystko, co jest potrzebne, co powinien powiedzieć. Może powiedzieć, że rząd powinien odejść. Ostateczna decyzja należy oczywiście do Sejmu – przypomniał Kaczyński.


Trwa ładowanie komentarzy...