Tomasz Lis obala manipulacje na swój temat. Zobacz, jak w kilka minut niszczy wszystkie kłamstwa prawicy

Tomasz Lis obala wszystkie prawicowe kłamstwa na swój temat w krótkim filmiku.
Tomasz Lis obala wszystkie prawicowe kłamstwa na swój temat w krótkim filmiku. Fot. naTemat.pl
To zburzy światopogląd wielu Polaków, którzy przez ostatnie lata dawali się nabrać filmikom, które rzekomo obrazowały pogardę Tomasza Lisa dla telewidzów, czytelników i internautów. Prawica przekonywała niezłomnie, że publicysta mówił m.in., że "ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje, są dużo głupsi". Dziś Lis ostatecznie ujawnia, jak wielką manipulacją są krążące po sieci materiały. Musicie to zobaczyć!

Tomasz Lis nie wytrzymał i nagrał wideo, w którym pokazuje, jak od lat manipuluje się jego wyciętymi z kontekstu wypowiedziami. A na końcu zapowiada w tej sprawie coś jeszcze.

Posted by Natemat.pl on 9 stycznia 2016
Opublikowane w weekend nagranie stanowi dopełnienie niedawnego wpisu Tomasza Lisa na blogu w naTemat. "Wśród szczególnie odrażających zarzutów jest i taki, kolportowany masowo przez PiS-owskich trolli, o mojej rzekomej pogardzie dla widzów. W podrzucanych także w naTemat linkach widzą Państwo, nie przez przypadek, strasznie pocięte moje wypowiedzi. Dlaczego? Bo trzeba było ciąć, by moje wypowiedzi zmanipulować" - napisał.
Tomasz Lis
publicysta

Sęk w tym, że w oryginale mówię coś zupełnie innego : "kiedyś jak zaczynałem pracę w telewizji, było takie powiedzenie, co zabrzmi anegdotycznie - "ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje, są dużo głupsi", niestety w mediach wielu traktuje te słowa poważnie". Prawda, że manipulacja jest ohydna? Również dobrze ktoś mógłby mnie zacytować, gdy mówię: "Według Hitlera Polacy to naród podludzi", po czym wyciąłby "według Hitlera" i zrobiłby ze mnie nazistę. W linku załączanym do wielu postów jest i inny fragment: "Gdyby nie internet, nie wiedziałbym, że jest tylu idiotów". Ok, tym razem pogarda dla internautów. Sęk w tym, że powiedziałem coś innego: "Stanisław Lem powiedział kiedyś, że gdyby nie internet, nie wiedziałbym, ilu jest idiotów". Rozumiem, że charakter podłej manipulacji jest już aż nadto czytelny.

Przypomnijmy, że Tomasz Lis szykuje się w najbliższym czasie do pożegnania z TVP, na antenie której przez prawie dekadę prowadził program "Tomasz Lis na żywo". – Już wkrótce będzie można mnie oglądać więcej i częściej niż w TVP – zapowiedział już przed Bożym Narodzeniem.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...