PiS deklasuje opozycję. Według najnowszego sondażu partia rządząca jest zdecydowanym liderem

Wygląda na to, że Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia.
Wygląda na to, że Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Chociaż z pozoru może się wydawać, że PiS traci poparcie społeczeństwa (wszak odwrócili się od niego także najwięksi niegdyś zwolennicy, jak prof. Staniszkis), to najnowszy sondaż pokazuje, że partia rządząca wciąż ma rzesze sympatyków. Zgodnie z badaniem TNS Polska, .Nowoczesna, która wcześniej zdawała się deptać władzy po piętach, pozostaje dziś bardzo daleko w tyle.

Aż 37 proc. badanych, którzy wzięli udział w sondażu, popiera partię Jarosława Kaczyńskiego. Na drugim miejscu jest Platforma Obywatelska, która traci jednakże do PiS-u aż 20 punktów procentowych. Partia Ryszarda Petru zdobyła w sondażu 13 proc. głosów, zaś ugrupowanie Pawła Kukiza - 10 proc. Badanie TNS zostało przeprowadzone na reprezentatywnej, wyselekcjonowanej grupie 1004 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Wyniki mogą być sporym zaskoczeniem, jeśli wziąć pod uwagę, że w przeprowadzonym dwa tygodnie temu sondażu IBRiS .Nowoczesna traciła do Prawa i Sprawiedliwości zaledwie 4 punkty procentowe. Podobnie wyglądał również sondaż przeprowadzony dla TVN24 – wtedy partia Petru traciła do partii rządzącej 3 punkty proc.

Warto dodać, że PiS odnotowuje również wzrost zainteresowania członkostwem w partii, o czym pisaliśmy. – Chcą się do nas przyłączyć również osoby działające wcześniej w innych partiach, udzielające się w ugrupowaniu Pawła Kukiza i np. działający w lubartowskim zarządzie powiatowym PSL – mówił jeden z posłów PiS.

źródło: "wPolityce"
Trwa ładowanie komentarzy...