Uwaga na złodzieja z terminalem płatniczym? To zdjęcie wywołało panikę pasażerów komunikacji publicznej

Zdjęcie mężczyzny z terminalem zaniepokoiło internautów.
Zdjęcie mężczyzny z terminalem zaniepokoiło internautów. Fot. Screen / Facebook
Jedno dotknięcie wystarczy, by zapłacić i... ukraść. Social media obiegła fotografia mężczyzny, trzymającego w ręku terminal płatniczy. To miał być dowód na cyfrową kradzież, której dziś boją się dziesiątki osób.

Niepokojące zdjęcie "cyfrowego złodzieja" pojawiło się najpierw na rosyjskim portalu. Dość szybko jednak zaczęło żyć swoim życiem w social mediach. I to nie dziwi - co można bowiem pomyśleć, widząc człowieka, który ma przy sobie terminal płatniczy? Że chętnie z niego korzysta, przykładając do plecaków, teczek i toreb w komunikacji miejskiej.

Wszyscy korzystają z kart bezstykowych i to niemal non stop. Przelew szybko zaakceptowany, idziemy dalej. Teraz bezrefleksyjna czynność może wywołać wątpliwości. Przez jedną, rozmazaną fotografię.

Co na to eksperci? Jak przekonują, kradzież terminalem wcale nie jest łatwa. Np. w Wielkiej Brytanii udało się to zaledwie kilka razy. Panika wydaje się więc bezzasadna. Posiadacze bezstykowych kart mogą się jednak zabezpieczyć. Do tego służą blokujące nasuwki, które zmniejszają ryzyko do zera. Ale nawet bez nich, to właściwie nie istnieje.

źródło: independent.co.uk

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...