Prezydent Duda śledzi na Twitterze rzeszę nastolatek. Wśród nich fanki Biebera, "ruchadło leśne", "Łafka z sosny" itp.

Grono obserwowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę na Twitterze nie dodaje powagi urzędowi, który on sprawuje.
Grono obserwowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę na Twitterze nie dodaje powagi urzędowi, który on sprawuje. Fot. Twitter.com
Prezydent Duda popularność zyskał w dużej mierze dzięki aktywności w internecie, szczególnie na Twitterze. Obecność na tym portalu społecznościowym ostatnio przysparza mu jednak coraz więcej problemów wizerunkowych. Najpierw wpadkę z nieprawdziwym komentarzem w sprawie Lecha Wałęsy zanotowała ekipa prowadząca jego oficjalne prezydencki profil. Teraz internauci przyjrzeli się temu prywatnemu, za którym stoi sama głowa państwa. I zauważyli coś, co niezbyt przystaje do powagi sprawowanego przez Andrzeja Dudę urzędu.

Polityka z Krakowa najskuteczniej przyciągnął do Prawa i Sprawiedliwości młodych ludzi, którzy najpierw pomogli mu w wywalczeniu fotela prezydenta, a później całej ekipie Jarosława Kaczyńskiego dali zwycięstwo w wyborach parlamentarnych. Głosy młodych Andrzej Duda zdobywał szczególnie w internecie, gdzie wielokrotnie udanie wchodził w interakcje i to nie tylko w sprawach politycznych.

Wtedy to wyglądało bardzo dobrze, ale internauci na sposób prowadzenia konta przez prezydenta Polski spojrzeli ostatnio z nieco innej strony. I okazuje się, że "skutkiem ubocznym" świetnych kontaktów z młodymi jest między innymi to, kto znajduje się w gronie obserwowanych przez Andrzeja Dudę na Twitterze.

Po pierwsze, mocno rzuca się w oczy, że wielka część z 770 twitterowych znajomych głowy państwa to nastolatki fascynujące się One Direction, Justinem Bieberem i innymi celebrytami. Poza tym, do rangi sprawowanego przez Andrzeja Dudę urzędu niezbyt pasuje fakt, iż przyznaje się on do śledzenia kont o nazwach takich, jak na przykład.... "ruchadło leśne". "pimpuś sadełko", "kapcie", "zobacze 2raz justina", czy "Łafka z sosny"...


Nic więc dziwnego, że pojawiają się takie komentarze:

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...