Pawłowicz do emerytki: "Z zazdrości chce pani bym była biedna, chora i zdana na łaskawość i dobroć innych?"

Krystyna Pawłowicz uważa, że biedna emerytka zazdrości jej wyczerpującej pracy poselskiej.
Krystyna Pawłowicz uważa, że biedna emerytka zazdrości jej wyczerpującej pracy poselskiej. Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta
Pewna starsza kobieta napisała do posłanki Pawłowicz o bardzo niskiej podwyżce świadczeń. Co na to posłanka? Dała emerytce reprymendę, że wystarczyło się uczyć i ciężko pracować, zamiast narzekać.

"Co tam projekt wyroku – dostałam podwyżkę emerytury 5,46 zł brutto, a mój mąż 5,34 brutto. Posłanko, co ty na to, skoro bierzesz emeryturę dobrą i poselskie. Ja pracowałam 50 lat" – skomentowała emerytka doniesienia o wycieku projektu orzeczenia TK na profilu facebookowym Krystyny Pawłowicz.

Zobacz, jak Pawłowicz po raz kolejny zaatakowała emerytkę

Posłanka PiS uznała, że przez kobietę przemawia niczym nieuzasadniona zazdrość. "Nie zaimponuje mi pani, ja pracuję 40 lat – jak Bóg da – długie lata pracy przede mną" – odparła Pawłowicz. W dalszej części swojego wpisu zarzuca emerytce, że stała z boku, zamiast ciężko pracować. "Trzeba było też sobie życie organizować, uczyć się i studiować, nie stać z boku i starać się poprawiać życie wokół" – napisała.
Krystyna Pawłowicz podkreśla, że przez długi czas ciężko pracowała na dwóch i trzech etatach i poświęciła się wyczerpującej pracy poselskiej. "Z zazdrości chce pani bym była biedna, chora i zdana na dobroć i łaskawość innych?" – pyta posłanka.

Na koniec Pawłowicz stwierdza, że emerytka która do niej napisała jest leniwa i radzi jej, by znalazła sobie jeszcze jakieś zajęcie. Wówczas –- jak przekonuje posłanka PiS –zazdrość mnie

Napisz do autora: adam.gaafar@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...