PiS i Platforma wreszcie mówią jednym głosem! Są zgodni co do tego, że... należy odebrać Polakom dostęp do alkoholu

Okazuje się, że są jeszcze pomysły na Polskę, które łączą PiS i PO...
Okazuje się, że są jeszcze pomysły na Polskę, które łączą PiS i PO... Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Alkohol często najlepiej łączy nawet najbardziej skłóconych Polaków i dowiedziono tego nad Wisłą kolejny raz. Co więcej, podejście do alkoholu okazuje się łączyć Prawo i Sprawiedliwość oraz Platformę Obywatelską! Oba ugrupowania są prawie jednomyślne w sprawie tego, że trzeba odebrać Polakom łatwy dostęp do tzw. procentów.

W większości założeń tożsame są bowiem ze sobą projekty zmian w przepisach regulujących handel alkoholem, które w Sejmie złożyły Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska. Tak ekipa Jarosław Kaczyńskiego, jak i największa partia opozycyjna kierowana przez Grzegorza Schetynę, chcą prawdziwej antyalkoholowej rewolucji.

Przede wszystkim PiS i PO zgadzają się co do tego, że Polakom należy utrudnić możliwość zakupienia alkoholu w nocy. Oba projekty zmian w przepisach zakładają więc, że samorządy otrzymają możliwość zarządzenia prohibicji w godzinach 22:00-6:00. Takie zmiany mogą okazać się szokujące dla większości smakoszy produktów alkoholowych znad Wisły, którzy przyzwyczaili się, że w ostatnich latach sklepy monopolowe pojawiały się jak grzyby po deszczu.

Jeszcze trudniej Polacy mogą jednak znieść to, że władze miasta lub gminy prawdopodobnie otrzymają także możliwość zakazywania handlu alkoholem w dowolnie wyznaczonym czasie. Jeżeli pomysły popierane zarówno przez PiS ,jak i PO wejdą w życie, na mapie Polski mogą pojawić się więc takie miejscowości, w których zakupienie piwa lub wódki będzie bardzo mocno utrudnione. A kto wie, czy niektórzy samorządowcy nie pokuszą się o próbę wprowadzenia u siebie prawie całkowitej prohibicji.


Przypomnijmy, że pierwsze spekulacje na temat wojny, którą politycy zamierzają wypowiedzieć sklepom monopolowym pojawiły się już na początku tego roku. - Pomysły posłów są absurdalne. Jeśli wprowadziliby takie regulacje, to prostą konsekwencją takiego działania byłby jeszcze większy rozrost szarej strefy - oceniał wówczas w naTemat Konrad Michalak z Ogólnopolska sieć sklepów z alkoholem „Zagłoba”.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

źródło: Gazeta.pl
Trwa ładowanie komentarzy...