Piękna zmiana! Pielęgniarka, która kieruje klubem “Gazety Polskiej”, w radzie nadzorczej Energii

Violetta Lilianna Mackiewicz-Sasiak w radzie nadzorczej Energii
Violetta Lilianna Mackiewicz-Sasiak w radzie nadzorczej Energii Fot. Sławomir Kamiński / AG
Violetta Lilianna Mackiewicz-Sasiak weszła w skład rady nadzorczej spółki Energa-Operator. Kim jest? To pielęgniarka Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie i szefowa tamtejszego klubu “Gazety Polskiej”.

Sprawę Mackiewicz-Sasiak opisuje “Gazeta Wyborcza”. Jak wynika z informacji gazety, kobieta kilkukrotnie kandydowała z list PiS do rady powiatu i Sejmu. Była też koordynatorem Ruchu Kontroli Wyborów w swoim powiecie. Teraz angażuje się w pracę klubu “GP”, ale także przedstawia się jako “spirytus movens” koła PiS w Redzie.

“Wyborcza” przypomina, że zwierzchnikiem Mackiewicz-Sasiak w radzie nadzorczej Energii jest Grzegorz Strzelczyk, czyli radny PiS z Gdańska.

– Nie mamy wpływu na decyzje kadrowe, ale chciałbym, aby do spółki przychodzili fachowcy. Czasami nominacje bywały na chybił trafił, a minister skarbu powinien weryfikować ludzi, żeby przychodzili nie tylko z nadania politycznego – skomentował sprawę Roman Rutkowski, szef “Solidarności” w Enerdze.

To nie pierwszy tego typu przykład kadrowej rewolucji PiS. Pisaliśmy już m.in. o Bartłomieju Misiewiczu, który ma 25 lat, pracował w aptece w Łomiankach, a teraz jest prawą ręką Antoniego Macierewicza.

Źródło: Wyborcza.pl
Trwa ładowanie komentarzy...