Pisała, że Polacy wymordowali miliony Żydów. Teraz prześladują ją "antysemiccy hejterzy"

Debbie Schlussel, amerykańska publicystka, która ostatnio napisała, że Polacy wymordowali kilka milionów Żydów, skarży się na prześladowania w internecie. Jak pisze na swoim facebookowym profilu, "Polacy nienawidzący Żydów" zablokowali jej stronę i zalewają jej skrzynkę antysemickimi wiadomościami.

Debbie Schlussel, publicystka takich amerykańskich tytułów jak: "New York Post", "The Wall Street Journal" czy "The Washington Times", we wtorek opublikowała na swoim blogu wpis, w którym oskarżyła Polaków o utrzymywanie obozów śmierci i masowe morderstwa Żydów. To jej odpowiedź na gafę prezydenta USA Baracka Obamy, który w jednym z ostatnich przemówień użył określenia "polskie obozy śmierci".

"Polacy wymordowali miliony Żydów, utrzymywali kilka obozów śmierci i i wyeliminowali prawie całą moją rodzinę z obu stron, tak samo jak setki tysięcy innych żydowskich rodzin. To nie byli tylko naziści. To były dziesiątki tysięcy gorliwych Polaków. Obama nie popełnił tutaj gafy. Gorliwi polscy kaci zajęli ważne miejsce wśród gorliwych katów Hitlera" - napisała na blogu Schlusel, dodatkowo zestawiając wizerunki polskiego godła i swastyki.

Amerykańscy Żydzi o błędzie Obamy: Polska zasługuje na więcej. Sikorski dziękuje za wsparcie


Wpis amerykańskiej publicystki wywołał natychmiastową reakcję polskich internautów. Już kilka godzin po tym, jak w sieci pojawił się feralny artykuł, jej profil na Facebooku zalała fala komentarzy, głównie internautów z Polski. Niektórzy próbowali rzeczowo wyjaśnić Schlussel, że Polacy pomagali Żydom w czasie II wojny światowej i stanowią największą liczbę wśród odznaczonych przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem. Częściej pojawiają się jednak wyzwiska i niecenzuralne komentarze. Nie pomogło nawet to, że Debbie Schlussel osobiście zwróciła się do swoich "hejterów".

"Polskie strony wysyłają na moją stronę cztery tysiące antysemickich hejterów na godzinę i strona została zablokowana. Zbyt dużo ruchu i tony antysemickich komentarzy oraz maili" - napisała na profilu. Kilka godzin temu umieściła kolejny wpis, w którym apeluje, by internauci zostawili ją w spokoju. "To nie jest Auschwitz, ani nawet warszawskie getto. Odejdźcie" - napisała.

Debbie Schlussel
amerykańska publicystka

Wszyscy polscy antysemiccy hejterzy odczepcie się od mojego profilu. Lubicie zaprzeczać, że pomogliście nazistom wymordować 3 miliony polskich Żydów (...), ale kłamać możecie gdzie indziej. Usuwam was. Jeśli nie potraficie komentować powstrzymując się od antysemickich, nawołujących do przemocy i zdeprawowanych seksualnie komentarzy, nie jesteście mile widziani. To nie jest Auschwitz ani nawet warszawskie getto. Odejdźcie.


Znowu nie pomogło. Tylko w ciągu ostatniej godziny przybyło co najmniej kilkadziesiąt komentarzy.
Trwa ładowanie komentarzy...