Fot. pixabay.com / CC0
Reklama.
Leadership Academy for Poland to przedsięwzięcie, które dzięki wsparciu globalnych firm, między innymi Orange Polska i Deloitte, ma na celu realizację jednego z najlepszych w Europie programów edukacyjnych w dziedzinie rozwoju dobrego przywództwa. Co to dokładnie oznacza?
Szkolenia będą prowadzone z wykorzystaniem unikalnej metody – Leadership 4D-Experience. Jej celem jest rozwój kompetencji przywódczych w trzech zakresach: ludzkim (przewodzenie w organizacji, rozumienie źródeł motywacji pracowników, budowanie długofalowych możliwości zespołów), systemowym (zarządzanie kompleksowością i niejednoznacznością otoczenia) oraz samodoskonalącym (źródła motywacji i stosunku do siebie, ludzi i świata). „Czwarty wymiar”, zgodnie z założeniami programu, osiągną ci liderzy, którzy nauczą się wspomniane kompetencje efektywnie łączyć i wykorzystywać w praktyce. Program w Leadership Academy for Poland będą realizować między innymi członkowie kadry profesorskiej z Uniwersytetu Harvarda.
Nowi liderzy uratują rankingi?
Jednym z bodźców do stworzenia „Akademii Przywództwa dla Polski” był fakt, że nasz kraj systematycznie traci pozycję w międzynarodowych rankingach uczelni wyższych. Analizując Listę Szanghajską, pierwszą polską uczelnię znajdziemy dopiero w czwartej setce. Z kolei zgodnie z World University Rankings 2015-2016 zasługujemy dopiero na miejsca od pięćsetnego w górę.
– Polska ma potencjał, aby osiągać w podobnych zestawieniach dobre wyniki. Ludzie nauki i międzynarodowi partnerzy tworzący Leadership Academy for Poland chcą przyczynić się do korzystnej reorganizacji polskiej nauki i przyciągnięcia do Polski światowej klasy edukacji – mówił o idei LAP jej założyciel, profesor dr hab. Cezary Wójcik.
prof. dr hab. Cezary Wójcik
Visiting scholar na uniwersytetach Harvarda i Berkeley.

Chcemy kreować pozytywne wartości, rozwijać potencjał istniejący w ludziach i organizacjach, inspirować do aktywnego działania na rzecz spraw publicznych oraz tworzyć nowe inicjatywy, które pozytywnie wpłyną na otaczającą nas rzeczywistość. Wszystko po to, by Polska była mądrym i dobrym krajem.

Jego zdanie podzielają przedstawiciele firm zaangażowanych w powstanie LAP. – Orange Polska angażuje się w wiele inicjatyw, zarówno biznesowych, jak i społecznych, których celem jest m.in. pomoc studentom w wejściu na rynek pracy czy też, tak jak w przypadku „Akademii Przywództwa dla Polski”, kształcenie młodych liderów oraz tworzenie i dbanie o najwyższy poziom edukacji młodych ludzi. Jako firma odpowiedzialna społecznie zdajemy sobie sprawę, że to właśnie takie firmy jak Orange są dziś odpowiedzialne za to, jak rozwija się świat. Orange inwestuje w młodych, zdolnych ludzi, którzy w przyszłości będą wytyczać kierunki tego rozwoju – czytamy w komunikacie wydanym przez Orange.
Rekrutacja do Leadership Academy for Poland rusza 26 czerwca i potrwa do połowy września. Jak informują organizatorzy, w ramach projektu udzielonych zostanie 40 „fellowships” dla wybitnych Polaków oraz cudzoziemców mieszkających w naszym kraju. Idealny kandydat „powinien mieć 25-45 lat, działać w biznesie, organizacji non-profit, administracji publicznej, mediach, kulturze, sporcie lub w segmencie start-upów, być człowiekiem sukcesu, otwartym na nowe idee i wyzwania, z potencjałem przywódczym”.
Informacje szczegółowe dostępne są na stronie rekrutacji.