TVP zdjęła z anteny reklamę, w której pojawia się Czarny Protest i Robert Biedroń. "Polecenie przyszło z góry"

TVP zdjęło z anteny reklamę z Robertem Biedroniem.
TVP zdjęło z anteny reklamę z Robertem Biedroniem. Youtube
Wiele nas łączy w Polsce. Teraz także w telewizji - to hasło spotu reklamującego Wirtualną Polskę, który TVP zdjęła z anteny po 9 dniach emisji. Dlaczego? Nie wiadomo. Oprócz Światowych Dni Młodzieży i programu 500 + w reklamie pojawia się także Czarny Protest, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Robert Biedroń.

Telewizja uzasadnia swoją decyzję "kilkoma zastrzeżeniami korporacyjno-prawnymi". Spot miał promować portal i jego kanał telewizyjny WP, uruchomiony na początku grudnia . Pojawiają się w nim noworodki symbolizujące 500+, uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, wolontariusze WOŚP, uczestniczki Czarnego Protestu oraz prezydent Słupska Robert Biedroń udzielający ślubu.
Według informacji portalu "Różowe Pantery", to właśnie postać prezydenta Słupska miała być powodem zdjęcia reklamy. "Spot został automatycznie 'pchnięty' dalej. Panuje bałagan, dopiero później ktoś zorientował się, że jest w nim Biedroń. Prezes dostał polecenie wycofania się z tego projektu. Polecenie przyszło z góry – mówi źródło "Różowych Panter" z TVP.

źródło: Rożowepantery.pl, wirtualnemedia.pl

Napisz do autora: oskar.maya@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...