"Jak baba ze straganu...". Na Julię Przyłębską spada fala krytyki za to, jak zachowała się na konferencji prasowej

Na kierującą Trybunałem Konstytucyjnym Julię Przyłębską spadłą fala krytyki za to, jak zachowywała się na czwartkowej konferencji prasowej.
Na kierującą Trybunałem Konstytucyjnym Julię Przyłębską spadłą fala krytyki za to, jak zachowywała się na czwartkowej konferencji prasowej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
"Uważa, że udawanie Prezesa TK to pyszna zabawa", "za co Pan Bóg nas tak pokarał", "rozumiem że Pani Sędzia tak samo postępuje z TW Wolfgang w domu", "przecież to farsa", "takie swojskie, bazarkowe klimaty" - to tylko mała część morza krytyki, które wylewa się na kierującą Trybunałem Konstytucyjnym Julię Przyłębską. Nie chodzi jednak o kontrowersyjne orzeczenie w sprawie prawa o zgromadzeniach, a to w jaki sposób sędzia zachowywała się na konferencji prasowej.

Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż zgodne z konstytucją są kontrowersyjne przepisy znowelizowanej ustawy o zgromadzeniach m.in. dające uprzywilejowaną pozycję organizatorom tzw. zgromadzeń cyklicznych. Po ogłoszeniu orzeczenia w tej sprawie stojąca na czele Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska zorganizowała konferencję prasową. I jej zachowanie na spotkaniu z mediami wzbudziło chyba większe kontrowersje niż przeforsowanie korzystnego dla Prawa i Sprawiedliwości orzeczenia.
Sieć zalewają niezwykle krytyczne komentarze pod adresem wpływowej prawniczki:
Podczas czwartkowej konferencji Julia Przyłębska krytykowała również dziennikarzy za to, iż zadawali "niemerytoryczne" pytania o ogólną sytuację w Trybunale Konstytucyjnym. – Wiem, że może nie chodzę tak często po mediach i państwo bardzo by chcieli zadać mi jakieś pytania, ale jak media zaczną ładnie i obiektywnie podchodzić do całości, to i moja osoba się od czasu do czasu pojawi – oznajmiła.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...