Doradcy Trumpa przyjechali do Polski, by omawiać wizerunek naszego kraju w USA. Będą rozmawiać z... Tadeuszem Rydzykiem

Jednym z głównych punktów wizyty amerykańskich polityków w Polsce jest spotkanie z Tadeuszem Rydzykiem.
Jednym z głównych punktów wizyty amerykańskich polityków w Polsce jest spotkanie z Tadeuszem Rydzykiem. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Do Polski właśnie przylecieli Ralph Reed i Ken Blackwell, ważni doradcy prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Celem wizyty jest poprawianie wizerunku naszego państwa wśród Amerykanów. Prócz spotkania z Witoldem Waszczykowskim politycy stawią się na rozmowę z innym ważnym polskim przywódcą, czyli o. Tadeuszem Rydzykiem.

Wizyta Amerykanów potrwa 6 dni. Jest współorganizowana przez polskie MSZ i organizację From The Depth. Jej celem jest promowanie Polski wśród Amerykanów oraz pokazywanie zasług polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata i historii polskich Żydów. Wizyta Amerykanów ma też wyraźny kontekst polityczny. Obaj doradcy związani są ze środowiskiem religijnej prawicy i odegrali znaczną rolę podczas kampanii wyborczej Donalda Trumpa.Ralph Reed był wówczas szefem jego religijnego komitetu, Kenneth Blackwell odpowiadał natomiast za sprawy krajowe. Obaj reprezentują środowisko konserwatywnych protestantów, wspierających tradycyjne prorodzinne i przeciwstawiających się aborcji. Polskie MSZ chce wykorzystać to, jak blisko im światopoglądowo do polskiej prawicy i poprzez nich spróbować zacieśnić stosunki z Waszyngtonem.

Dlatego nie skończy się tylko na spotkaniu z szefem polskiej dyplomacji Witoldem Waszczykowskim. Amerykanie mają zamiar porozmawiać też z Tadeuszem Rydzykiem w Klasztorze Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie. Nie wiadomo jednak, czego dotyczyć będą rozmowy z najbardziej wpływowym zakonnikiem w Polsce.

Tymczasem w Polsce środowiska ultrakatolickie ostatnio są w ofensywie. Skrajnie fundamentalistyczna organizacja Ordo Iuris obwozi po uczelniach kobietę, która urodziła się jako dziecko z gwałtu i indoktrynuje studentów za wprowadzeniem całkowitego zakazu aborcji. W Sejmie zawiązał się zespół na rzecz "prawa do życia", który zrzesza wojujących katolickich ortodoksów. Nie mówiąc już o tym, że PiS złożyło w Sejmie projekt uchwały... w sprawie uczczenia 100 rocznicy objawień fatimskich.

Napisz do autora: lidia.pustelnik@natemat.pl

źródło: wp.pl
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...