"Niestety tylko jedna ofiara". Te komentarze pokazują, że zamach na muzułmanów wyzwolił w Polsce wszystko, co najgorsze

To, że ofiarami ostatniego zamachu w Londynie byli muzułmanie wśród Polaków wywołało sympatię dla terrorysty.
To, że ofiarami ostatniego zamachu w Londynie byli muzułmanie wśród Polaków wywołało sympatię dla terrorysty. Fot. CNN / Facebook.com
Ostatnie tragiczne wydarzenia w Londynie wyzwoliły w Polakach wszystko, co najgorsze. Gdy okazało się, że tym razem ofiarami zamachu są muzułmanie, w komentarzach w Polsce zaroiło się nie tylko od "tradycyjnej" ksenofobii, ale i radości z tego, iż zaatakowano wyznawców islamu. "Niestety tylko jedna ofiara", "Nareszcie islamscy mordercy poczuli na własnej skórze jak to jest", czy "W Polsce to będzie prawdziwa rzeź niech tylko komuś spadnie włos z głowy" - to tylko próbka z fali zmasowanego hejtu płynącego z biegiem Wisły.

Jedna osoba zginęła, a dziesięcioro zostało rannych po tym, gdy w nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do zamachu przed meczetem w londyńskiej dzielnicy Finsbury Park. Sprawcą tego ataku był 48-latek, który skorzystał z metody ostatnimi czasy bardzo popularnej wśród terrorystów i wjechał autem w tłum ludzi. Od islamistów odróżniało go tylko to, że zamiast krzyczeć "Allahu akbar!" za zamach wziął się z okrzykiem "Pozabijać muzułmanów!". I okazuje się, że dla Polaków to szczegół, który może zagwarantować terroryście sympatię nad Wisłą.Gdy na Zachodzie dyskusja skupia się na potrzebie zapobieżenia kolejnym przejawom przemocy niezależnie od motywacji ich sprawców, w Polsce tragedię z Finsbury Park komentuje się tak:
Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz w tym tygodniu, gdy Polacy okazywali radość z tragicznych doświadczeń dotykających londyńczyków. Jak informowaliśmy w naTemat, wcześniej podobne emocje nad Wisłą wywołał pożar wieżowca w stolicy Wielkiej Brytanii. "Jeżeli chodzi o muslimów, to mi nie żal nawet dzieci", "Miejmy nadzieję, że sami muzułmanie tam mieszkali", "To nie ludzie, to muzułmanie" - komentowali Polacy.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...