Skandaliczna "reklama" Tigera, która wpędzi markę w problemy. Hasło na rocznicę powstania jest jeszcze gorsze

Marka Tiger opublikowała kontrowersyjną reklamę w 73. rocznicę Powstania Warszawskiego. Odnotowano ją z pewnym opóźnieniem, ale i tak wybuchł skandal.
Marka Tiger opublikowała kontrowersyjną reklamę w 73. rocznicę Powstania Warszawskiego. Odnotowano ją z pewnym opóźnieniem, ale i tak wybuchł skandal. Fot. Instagram / Tiger
Z pewnym opóźnienie w polskiej sieci zrobiło się głośno o reklamie, którą w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego opublikował na Instagramie producent napojów energetycznych Tiger. "Co to ma być? Wstyd", "Ktoś pije to gów...?", "Strzał w kolano. Chcieliście być fajni, nie wyszło. Tylko czekać na to, aż sprzedaż zacznie spadać Wam z dnia na dzień. Nigdy więcej Tigera" – to tylko wycinek z morza krytycznych komentarzy, które spadły na popularną markę.

A wszystko przez instagramowy post, który Tiger opublikował 1 sierpnia, czyli w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. "Dzień pamięci. Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!" – można było przeczytać na zamieszczonej grafice. Tłem dla tych słów była natomiast dłoń z wyciągniętym w górę środkowym palcem owiniętym we wstążkę.
Kiedy w środę zrobiło się głośno o tym instagramowym poście, niespodziewanie zniknął on z sieci. Wątpliwe jednak, by internet o nim zapomniał. "Jesteście obrzydliwi i bezduszni. Chrzanić to co najwyżej Was "janusze marketingu" i reklamowany przez Was produkt", "Jeśli zależało Wam na tym żeby o Was mówili – to gratulacje. Jeśli zależało Wam na sukcesie to kompletny strzał w kolano. Żenujący poziom", "Marketing na poziomie troglodytów z gimnazjum, którzy muszą się za wszelką cenę wyróżnić. Gratuluję strzału w kolano" – komentowano pod wpisem przed jego usunięciem.

Aktualizacja:

W środowe popołudnie marka Tiger zdecydowała się zabrać głos w sprawie kontrowersyjnego postu. Tym razem głos zabrano na facebookowej stronie reklamującej popularne napoje energetyczne. "Bardzo przepraszamy za ten błąd, który nie powinien się wydarzyć. Wiemy, że usunięcie tej publikacji nie naprawi tego błędu, ale post został już usunięty. Jeszcze raz bardzo serdecznie przepraszamy" – czytamy w krótkim oświadczeniu.

Jest nam ogromnie przykro z powodu publikacji grafiki, która pojawiła się w dniu 1 sierpnia na profilu Instagramowym...

Opublikowany przez Tiger Energy Drink na 9 sierpnia 2017
Trwa ładowanie komentarzy...