PiS znów próbuje podwyższyć cenę paliwa? Paweł Kukiz alarmuje o "cichym" głosowaniu w tej sprawie

Paweł Kukiz ostrzega, że PiS po cichu planuje podwyższenie cen paliwa.
Paweł Kukiz ostrzega, że PiS po cichu planuje podwyższenie cen paliwa. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Wygląda na to, że PiS po raz kolejny po cichu sięga po nasze pieniądze. O problemie zaalarmował Paweł Kukiz, który informuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego chce ponownie spróbować podwyższyć cenę paliwa. Lider ugrupowania Kukiz’15 prosi o pomoc w zablokowaniu projektu. Jak informuje, głosowanie nad nim odbędzie się już 10 maja.

"PiS cichutko próbuje zrealizować to, co kombinował parę miesięcy temu, czyli kolejny podatek w postaci podwyżki ceny paliwa. W czwartek wieczorem ma się odbyć głosowanie w tej sprawie. Poprzednim razem pod presją opinii publicznej rząd wycofał się z projektu BenzynaPlus" – napisał na Facebooku Paweł Kukiz.
Kukiz chce, by informacja o planowanej podwyżce rozeszła się po sieci, tak by nie doszło do realizacji pomysłu PiS. "Proszę o udostępnianie tego posta. Jeśli pozwolimy na podwyżkę ceny paliwa, to wyrażamy automatycznie zgodę na podwyżkę cen wszystkich towarów i usług. Niech rząd zacznie oszczędności od siebie! Niech zlikwiduje gabinety polityczne, subwencje partyjne, zredukuje liczbę powiatów, rozwiąże powiatowe urzędy pracy, itd., itd." – dodaje w poście muzyk i polityk.

"Ostatnio mocno rosną ceny na stacjach benzynowych. PiS postanowiło dobić kierowców podwyżką o kolejne 10 gr na litrze, by sfinansować sny premiera Morawieckiego o elektromobilności" – poinformował z kolei w serwisie Twitter Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z Kukiz’15.
Przypomnijmy, że za sprawą inicjatywy PiS paliwo miało zdrożeć o około 25 gr od litra. W planach było podniesienie opłaty paliwowej doliczanej do ceny benzyny i oleju napędowego. Podwyżka miała zostać wprowadzona tylnymi drzwiami w ramach inicjatywy poselskiej, a więc bez konsultacji społecznych, które są wymagane przy rządowych projektach ustaw. Podwyżka zapewniłaby wówczas budżetowi państwa dodatkowe 5 mld zł rocznie. Planem było sfinansowanie za te pieniądze budowy dróg.
Trwa ładowanie komentarzy...
No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

[b]Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi[/b]. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

"Zrobiła bratu największy prezent". [b]Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

"Zrobiła bratu największy prezent". Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.