Kolejny szalony pomysł szefa Ryanair. Michael O'Leary chce wprowadzić... miejsca stojące w samolotach

Michael O'Leary, szef tanich linii Ryanair podczas otwarcia nowego lotniska w Modlinie.
Michael O'Leary, szef tanich linii Ryanair podczas otwarcia nowego lotniska w Modlinie. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Michael O'Leary, znany z ekscentrycznych wypowiedzi szef tanich linii lotniczych Ryanair, stwierdził, że pasy i tak w razie katastrofy nie uratują nam życia. Z tego powodu oświadczył, że chce jako pierwszy wprowadzić miejsca stojące. Zapewnia, że "stojące" bilety będzie można kupić już za 1 funta.

Michael O'Leary już nie raz zadziwił swoimi ekscentrycznymi zachowaniami i wypowiedziami. Wyzywał przecież swoich klientów od "idiotów", rozważał też możliwość wprowadzenie opłat za korzystanie z toalet na pokładzie samolotu. Nie raz zaskoczyły też restrykcyjne przepisy tanich linii lotniczych. Ostatnio z samolotu Ryanair wyrzucono Hiszpankę za to, że miała książkę pod pachą.

Niedawno, jak przypomina "Time.com", prezes stwierdził też, że samoloty to tylko "cholerne autobusy ze skrzydłami" i nie ma co się oszukiwać, że podróż będzie tak cudownym doświadczeniem, jak te, które miał James Bond. Jego zdaniem, większość ludzi chce się po prostu dostać z punku A do B i nie chce za to płacić nie wiadomo ile.

O'Leary poszedł jednak jeszcze dalej. Oświadczył, że nie wierzy w pasy.
Michael O’Leary

Jeśli kiedykolwiek doszłoby nie daj Boże do katastry lotniczej, to pasy cię nie uchronią. CZYTAJ WIĘCEJ


Z tego powodu prezes Ryanair wymyślił, że stworzy klientom możliwość najtańszego transportu – czyli miejsc stojących (standing-room-only). Ceny tych tanich biletów lotniczych na krótkodystansowych trasach po Europie zaczynałyby się od 1 funta (1,5 dolara).


Czytaj też: Ryanair zaprasza dziennikarzy na konferencję. "Pytanie po polsku: 5 zł, zgoda na zdjęcie: 10 zł"

O'Leary jest pewien, że pomysł się sprawdzi, tym bardziej, że miejsca stojące będą sprzedawane jeszcze przed miejscami siedzącymi, które będą kosztować oczywiście zdecydowanie więcej np. 40 dolarów.

Jednak jak zwraca uwagę "Time.com", to niemożliwe, żeby podróżujący płacili jedynie funta za lot. Na początku listopada Ryanair ogłosił przecież, że od 1 grudnia wszyscy pasażerowie będą musieli zapłacić 6 funtów opłaty za każdy zakup biletu (za każdą trasę przelotu). Nie licząc już pozostałych opłat, które mogą napotkać pasażerowie, jak np. opłata za bagaż podręczny.
Trwa ładowanie komentarzy...
No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

[b]Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi[/b]. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Motorniczy z Poznania, który homofobów się nie boi. "Zawsze warto walczyć o ideały"

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

"Zrobiła bratu największy prezent". [b]Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

"Zrobiła bratu największy prezent". Mama Sofii Ennaoui pęka z dumy. I całe Lipiany też

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.