
Szczepionki skojarzone
Autyzm wczesnodziecięcy
inaczej autyzm głęboki, zespół Kannera – całościowe zaburzenie rozwoju, w którym istotną rolę odgrywa funkcjonowanie mózgu. Do typowych cech należą problemy z komunikacją uczuć i związkami społecznymi. Występują również kłopoty z integracją wrażeń zmysłowych. W typowych przypadkach pojawia się w pierwszych trzech latach życia. Ocenia się, że autyzm występuje u 5,6 na 10000 osób, przy czym jest cztery razy częstszy u mężczyzn niż u kobiet. CZYTAJ WIĘCEJ
Szczepionki skojarzone to połączenie trzech szczepionek - na odrę, różyczkę i świnkę. Budzą one ogromną emocje wśród polskich rodziców, bo według opinii niektórych lekarzy i badaczy mogą powodować autyzm. - W Polsce nie ma możliwości zaszczepienia dziecka pojedynczą szczepionką. Można zaszczepić jedynie tą ryzykowną MMR lub nową PRIORIX, która raptem zastąpiła MMR, a lekarze nie wyjaśniają dlaczego. Nie potwierdzono też, czy była przebadana i nie jest wykluczone, że też może doprowadzić do autyzmu lub innych powikłań - niepokoi się Joanna mama 13-miesięcznego Filipa - Chciałam zaszczepić synka na samą odrę, ale nie ma takiej możliwości w Polsce. Pojedynczą szczepionkę wycofano z niewiadomych powodów. Szukamy teraz ze znajomymi możliwości zaszczepienia dzieci np. w Niemczech. Najbardziej niepokoi mnie, że nie ostrzega się rodziców przed podaniem szczepionki, że jest ryzyko różnych powikłań. Nie daje się im żadnego wyboru, a przecież im dziecko jest starsze tym organizm lepiej znosi szczepienia - dodaje.
Amerykańska trwoga
Amerykańscy lekarze straszą rodziców, że nie będą ich leczyć, jeśli ci odmówią zaszczepienia dzieci.
Ignorować czy badać
W 1980 roku autyzm diagnozowano u 1 na 10 000 dzieci.
W roku 2004 autyzmem było dotknięte 1 dziecko na 166.
W USA w 2010 roku na autyzm choruje już 1 na 100 dzieci, a wśród chłopców 1 na 50/60. CZYTAJ WIĘCEJ
Helen Ratajczak zwraca uwagę na jeszcze jedno poważne zagrożenie. W szczepionkach jest zawarte DNA człowieka. Według jej danych tkanka ludzka jest obecnie wykorzystywana w 23 szczepionkach. Ratajczak nie wyklucza związku między wprowadzeniem ludzkiego DNA do szczepionek MMR i wzrostem częstości występowania autyzmu. Ratajczak wyjaśniła dla CBS News, że włączenie ludzkiego DNA może doprowadzić do "zabijania przez ciało komórek mózgowych i ciągłego stanu zapalnego".
Również sama Helen Ratajczak przyznaje, że nikt nie udowodnił, że ludzkie DNA obecne w szczepionkach powoduje autyzm. Jednak podkreśla, że nikt nie wykazał czegoś przeciwnego. "Naukowo sprawa jest nadal otwarta" - zaznaczyła w CBS News.
Planujemy kontynuację tematu