Allegro nie działa. Serwis aukcyjny padł ofiarą ataku DDoS

Allegro od kilku godzin zmaga się z problemami technicznymi.
Allegro od kilku godzin zmaga się z problemami technicznymi. Zrzut ekranu z Allegro
Allegro pada ofiarą zmasowanego ataku DDoS. Wielu użytkowników ma problemy nie tylko z licytowaniem i przeglądaniem ofert, ale także wejściem na ten najpopularniejszy serwis aukcyjny. To powtórka z lutego, kiedy mogliśmy obserwować podobny scenariusz.

Wszyscy, którzy liczyli, że porobią dzisiaj zakupy na Allegro muszą nieco zweryfikować swoje plany. Dostęp do serwisu od jakiegoś czasu jest mocno ograniczony. Strona, albo nie ładuje się w ogóle, albo robi to z wielkim trudem. Jeżeli komuś uda się już wejść, to czekają go problemy z logowaniem i wyszukiwaniem.

Czym jest atak DDoS?

Do przeprowadzenia ataku służą najczęściej komputery, nad którymi przejęto kontrolę przy użyciu specjalnego oprogramowania. Na dany sygnał komputery zaczynają jednocześnie atakować system ofiary, zasypując go fałszywymi próbami skorzystania z usług, jakie oferuje. Dla każdego takiego wywołania atakowany komputer musi przydzielić pewne zasoby, co przy bardzo dużej liczbie żądań prowadzi do do przerwy zawieszenia systemu CZYTAJ WIĘCEJ


za wikipedią

Zobacz też: Ruszyło zupełnie nowe Allegro. Zobacz, największe zmiany w historii serwisu

Allegro na swoim oficjalnym fanpage'u potwierdziło, że od rana walczy z problemami technicznymi. I to nie byli jakimi, bo związanymi z atakiem DDoS, który "został skutecznie odparty". Niestety teraz ma miejsce druga fala, której celem jest zablokowanie dostępu do serwisu. Według informacji Allegro ok. 20 procent użytkowników nie ma dostępu do serwisu.

Oświadczenie Allegro

Dzisiaj w godzinach porannych występowały problemy techniczne z serwisem Allegro. Były one związane były z atakiem typu DDoS, który został skutecznie odparty. Obecnie zmagamy się z kolejną falą tego ataku polegającego na próbie zablokowania dostępu do serwisu. To właśnie stąd problemy, których niektórzy z Was (około 20% użytkowników) doświadczają.

Nasze IT pracuje nad przywróceniem wszystkim płynnego i bezpiecznego dostępu do serwisu. Aukcje kończące się w czasie kłopotów technicznych zostaną przedłużone zgodnie z regulaminem. Przepraszamy wszystkich, którzy próbują w tej chwili bezskutecznie korzystać z Allegro. CZYTAJ WIĘCEJ


Rzecznik Allegro Paweł Klimiuk w rozmowie z serwisem SpidersWeb.pl przyznał, że to atak podobny do tego, z którym Allegro walczyło w lutym. Wtedy serwis aukcyjny również padł ofiarą DDoS, a aukcje użytkowników zostały przedłużone w ramach rekompensaty o 24 godziny.
Trwa ładowanie komentarzy...