Jak została pani "Panną Wyklętą"?
Absolutnie nie chcę, by "Panny Wyklęte" były czemukolwiek przeciwstawiane. To jest taka dziwna polska mentalność, że zawsze trzeba wytknąć, że coś jest robione przeciwko komuś. Tymczasem my jesteśmy zupełnie apolityczni, ani z prawej, ani z lewej strony. Wszystkie artystki powiedzą to samo, bo nie o politykę i nie o ideologię tu chodzi.
Jeden z publicystów napisał nawet, że to projekt dla tych, którzy sprzeciwiają się wizji patriotyzmu promowanej np. przez Marię Peszek...
Gdyby dotyczyło to historii, a nie polityki, to jak najbardziej.
Miejsce Panien Wyklętych to szufladki "historia" i "muzyka". A jeśli możemy przyporządkować te szufladki jakiejś "komodzie", to może nią być patriotyzm. My sami nie porównujemy się do żadnych akcji społecznych czy politycznych, żadnej nie osądzamy, nie krytykujemy. Każdy ma prawo do swojego postrzegania Narodowego Orła, dla jednych jest on biały i ma koronę, dla innych różowy. Wolny kraj i wolność w traktowaniu symboli narodowych.
Nie życzymy sobie też przypisywania projektu jakiejkolwiek opcji politycznej. Historia Żołnierzy Wyklętych to dobro narodowe WSZYSTKICH Polaków. I do wszystkich chcemy dotrzeć. Z muzyką i historią, nie z polityką, która nie ma z naszą kampanią nic wspólnego. Odbiór społeczny skupia się na szczęście na bohaterach naszej kampanii i na wartościach artystycznych niezwykłej pracy Maleo Reggae Rockers i naszych rewelacyjnych wokalistek, a sugestie polityczne - jak dotąd - to tylko dosłownie jednostkowe zapytania osób, które zwyczajnie nie znają tej części polskiej historii, w przeciwnym razie nie zadawali by takich pytań.
Marcelina – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, założycielka zespołu "Marcelina". W 2012 roku otrzymała nominację do nagrody Fryderyków w kategorii "debiut roku". W 2011 roku ukazał się jej debiutancki album.