Libicki: Mam inną opinię o homoseksualistach niż Ewa Wanat. Senator odpowiada na zarzuty komentatorów naTemat

Senator Jan Filip Libicki
Senator Jan Filip Libicki Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta
Jan Filip Libicki, senator PO, w wywiadzie dla Onetu przyznał, że według niego "homoseksualizm to realizowanie swojej seksualności niezgodnie z naturalnym porządkiem rzeczy". Po jego wypowiedzi środowiska homoseksualne oburzyły się i nazwały go homofobem. Wśród naszych komentatorów zawrzało. Dziś senator Libicki odpowiada na zarzuty użytkowników naTemat.


Wkrótce po ukazaniu się tekstu naszego redakcyjnego kolegi, dotyczącego wywiadu Jana Filip Libickiego dla serwisu onet.pl, pod artykułem pojawił się szereg opinii. Komentatorzy, na czele z posłem Robertem Biedroniem, zarzucali senatorowi homofobiczne podejście. On sam, jak mówi, nie rozumie całego zamieszania, związanego z tą sprawą: - Moje poglądy na ten temat są niezmienne od lat i prezentowałem je wielokrotnie, więc dziwię się oburzeniu, które powstało po moim wywiadzie dla Onetu - przyznaje w rozmowie z naTemat Jan Filip Libicki. Mimo wszystko członek PO postanowił odpowiedzieć na zarzuty, które zostały mu postawione.


Libicki: homoseksualizm to wynaturzenie. Biedroń odpowiada: homofobię można leczyć

"Pani Ewo, szanuję panią, ale nie rozumiem"
Wśród komentarzy pojawił się wpis Ewy Wanat, do niedawna redaktorki naczelnej radia TOK FM:


Senator Libicki dziwi się tej wypowiedzi, jednocześnie odpowiadając:
Jan Libicki
senator PO

Każdy wywiad, siłą rzeczy, zwiera myśli skrótowe. Podobnie było i z tym. Powtarzam, nie każdy akt seksualny prowadzi do prokreacji, bo jest to jasne, że przecież nie każdy prowadzi z różnych przyczyn, np. przez stosowanie antykoncepcji. W założeniu akt seksualny jest drogą do przekazania życia i to jest jego istotą. Przy największych staraniach akt homoseksualny do tego nie doprowadzi. Pani Wanat może mieć swoje zdanie na ten temat i ja je szanuję, ale mam inne spojrzenie na tę sprawę.Seks tylko dla przyjemności?
Komentator z Homopedii - Encyklopedii Homoseksualizmu twierdzi, że naturalnym porządkiem rzeczy jest seks dla przyjemności:


Czy potępiający homoseksualizm są ukrytymi homoseksualistami?

Senator PO ma nieco odmienne zdanie w tej sprawie:
Jan Libicki
senator PO

Komentator ma taką opinię na ten temat a ja mam zupełnie odmienną. Podstawowym założeniem seksu jest to, żeby akt ten przekazywał życie. Zarówno Bóg, jak i natura nas do tego stworzyła. Owszem, akt seksualny ma także inne cele, których nikt nie kwestionuje.Teoria sobie - praktyka sobie
Internauci obalają także argument, jakoby o nienaturalności homoseksualizmu świadczył brak takiego zjawiska w przyrodzie:Na ten zarzut poseł PO odpowiedział lakonicznie, ale wymownie:
Jan Libicki
senator PO

Podtrzymuję swoje zdanie wyrażone w wywiadzie dla Onetu."Nie jestem homofobem"
Jeden z komentatorów zarzucił senatorowi pogląd, że "można być homoseksualistą za czyjąś namową", oskarżając go o homofobię:Senator na to odpowiedział następująco:
Jan Libicki
senator PO

Nie uważam się za homofoba. Świadczą o tym moje koleżeńskie relacje m.in. z posłem Biedroniem. Nie uważam też, że poseł Biedroń powinien poczuć się urażony po moich słowach. Oczekuję od niego, że rozwinie swój pogląd o tym, że homofobię można leczyć.


Ślub homoseksualistów, jak zoofilia. Sąd: To żadna obraza

Jan Filip Libicki w rozmowie z nami stanowczo podkreślił, że nadal podtrzymuje swoje słowa dotyczące homoseksualistów. Jednocześnie zaznaczył, że nie rozumie zarzutu posła Biedronia:
Jan Libicki
senator PO

To co padło w wywiadzie dla Onetu to są moje słowa i je podtrzymuje. Posła Biedronia znam od 10 lat, ponieważ wielokrotnie razem występowaliśmy w rożnych debatach w tej sprawie, gdzie ja stałem po jednej stronie a on pod drugiej. Cenię sobie te debaty, gdyż odbywały się one w sposób kulturalny. Mimo że mamy rożne poglądy to na terenie parlamentu odnosimy się do siebie z sympatią, co jak sądzę pan poseł Biedroń może potwierdzić. A jeśli on twierdzi, że powinienem się leczyć z homofobii to jest to jego opinia. Wolno mu mieć ją mieć. Tylko niech mi wskaże takie ośrodki, gdzie można leczyć kogoś z homofobii. Uważam, że nie istnieją takie miejsca, w których można się takim przypadkiem zająć. To chwyt czysto publicystyczny kolegi Biedronia.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Staram się z moimi kolegami". Czyli po czym widać, że Duda już prowadzi kampanię prezydencką
DADHERO.PL 0 0Seks byłby dużo fajniejszy, gdyby faceci o tym pamiętali. 10 rzeczy, które obniżają kobietom libido
0 0Cyfrowi kryminaliści spuszczają nam spory łomot. "Ale mamy coś, czego nie mają oni"

MAMADU

0 0Rodzicielska wpadka prezesa PSL? Panie Władysławie, czas posłuchać internautów!
0 0Jakie wesele – takie małżeństwo? Od tej rzeczy zależy, jak długo będziecie razem

POLECAMY

KINO 0 0Widziałem ostatni film Piotra Woźniak-Staraka. Aż trudno uwierzyć, że to polska produkcja
0 0"Daleko mi do ideału, ale lubię pomagać ludziom". Rinke Rooyens o nowym programie i ojcostwie
SPOŁECZEŃSTWO 0 0"Cierpią w samotności". Codziennie 12 polskich mężczyzn popełnia samobójstwo
0 0"Syn chce być na zaprzysiężeniu, a ma zakaz wstępu". Jest decyzja Sejmu ws. Hartwicha
0 0"Prosili: zróbcie coś dla moich dzieci". Ta partia czekała 15 lat, żeby dostać się do Sejmu
0 0Ambasada w Szwecji Nobla dla Tokarczuk prawie nie dostrzegła. Spec od żużla zajmuje się tam kulturą