„Lipnica popiera Andrzeja Dudę”. Kandydat PiS na konkursie rekordowych palm wielkanocnych

Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda odwiedził w niedzielę palmową Lipnicę Murowaną, w której co roku odbywa się konkurs na największą palmę.
Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda odwiedził w niedzielę palmową Lipnicę Murowaną, w której co roku odbywa się konkurs na największą palmę. Fot. Twitter.com/BeataSzydlo
Mniej kampanijnie, bardziej świątecznie. Andrzej Duda gościł w niedzielę na konkursie palm w Lipnicy Murowanej w Małopolsce. Najwyższa miała 29 metrów 40 centymetrów i choć wysokość imponująca, rekordu sprzed roku pobić się nie udało. Sama wizyta kandydata – udana. „Lipnica popiera Andrzeja Dudę” – komentuje Beata Szydło.


Lipnica bez Komorowskiego
„Palmowym” zmaganiom swego czasu przyglądała się prezydencka para (m.in. w roku 2011). w tym roku Bronisław Komorowski udał się jednak do Tunisu, aby tam wziąć udział w marszu i złożyć hołd ofiarom poległym w zamachu terrorystycznym. Nie zabrakło jednak jego największego politycznego konkurenta.
Andrzej Duda chętnie pozował do zdjęć i podpisywał autografy. Jego obecność wzbudzała duże zainteresowanie mieszkańców. W prezencie otrzymał symboliczne aniołki na szczęście, o czym informowała na Twitterze szefowa jego sztabu Beata Szydło.
Lipnickie palmy znane są od dawna. Konkurs na największą i najładniejszą odbywa się tam co roku. Dziś miała miejsce 57 jego odsłona. Bezwzględnym rekordzistą pozostaje Zbigniew Urbański, który przed czterema laty przygotował palmę w wysokości 36,4 m. – Stwierdziłem, że już nie warto z sobą się ścigać, tylko trzeba obniżać poprzeczkę, aby konkurencja mnie dogoniła – mówił.

Nikomu do tej pory nie udało się pokonać tego wyniku. W tym roku również – z 29-metrowym wiklinowym drzewkiem – ponownie triumfował słynny w okolicy pan Zbigniew.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"