Monika Olejnik naśmiewa się z decyzji prezydenta: „To dzieci powinny decydować, kiedy chcą pójść do szkoły”

Dziennikarka Monika Olejnik prześmiewczo odnosi się do decyzji Andrzeja Dudy w sprawie referendum: W lasach będą biedronki, a nasze życzenia będą spełniać Złote Rybki.
Dziennikarka Monika Olejnik prześmiewczo odnosi się do decyzji Andrzeja Dudy w sprawie referendum: W lasach będą biedronki, a nasze życzenia będą spełniać Złote Rybki. Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
Monika Olejnik przekonuje, że propozycja Andrzeja Dudy dotycząca rozpisania referendum nie była dla niej żadnym zaskoczeniem. „Zameldował się z pytaniami referendalnymi w Senacie. Odpowiedzi są proste” – pisze na swoim profilu na Facebooku i prześmiewczo komentuje całą sytuację.


„Życzenia spełnią złote rybki”
W nawiązaniu do zaproponowanych do prezydenta Dudę trzech referendalnych pytań, dziennikarka sugeruje, że o wieku rozpoczęcia nauki w szkole powinny decydować dzieci, moment przejścia na emeryturę wybierać sami dorośli. „W lasach powinny być Biedronki, a życzenia będą spełniały Złote Rybki” – pisze.
Prowadząca popularnej „Kropki nad i” w TVN24 czy programu „Gość Radia Zet” jest znana z prześmiewczych, kontrowersyjnych i w następstwie głośno komentowanych zachowań. Na swoim koncie ma już m.in. rzucanie długopisem w polityka PO Michała Kamińskiego czy naśmiewanie się z prawicowych dziennikarzy. Kilka miesięcy temu wyrzuciła również ze studia Joachima Brudzińskiego z PiS.

– Kończymy rozmowę – powiedziała do Brudzińskiego na antenie. Wszystko przez to, że przywołał on słynne nagranie sprzed lat, kiedy po audycji w radiowej "Trójce" Olejnik wsiadła do jednego samochodu z Jerzym Urbanem.

Znamy pytania referendum
Październikowe referendum nie przestaje być w polityce tematem numer jeden, choć stanowisko w tej sprawie musi jeszcze zawrzeć Senat. W piątek Kancelaria Prezydenta skierowała do izby wyższej wniosek oraz dokładne brzmienie pytań. Senat rozpatrzy go czwartego września.

1. Czy jest Pani/Pan za obniżeniem wieku emerytalnego i powiązaniem uprawnień emerytalnych ze stażem pracy?

2. Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe?

3. Czy jest Pani/Pan za zniesieniem powszechnego ustawowego obowiązku szkolnego sześciolatków i przywróceniem powszechnego ustawowego obowiązku szkolnego od siódmego roku życia?

Marszałek Bogdan Borusewicz zaznaczał jednak, że wcześniej musi być uzupełniony o dodatkowe uzasadnienie w sprawie skutków prawnych i finansowych referendum. Krytycznie odniósł się do treści pytań, uznając za niewystarczająco precyzyjne. Nie ma np. mowy o tym, do ilu lat obniżyć wiek emerytalny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Nasz prezydent, Wasz premier". Tak opozycja może pokonać Dudę w wyborach prezydenckich
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Możecie ich nie znać, ale zaraz o nich usłyszycie. 10 gwiazd nowego Sejmu, które mogą namieszać
Światowy Dzień Szefa 0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
FELIETON 0 0"W trzy miesiące zarobisz tyle, ile przez całą kadencję". Oto metody, którymi PiS może wyrwać Senat
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Krystyna Janda znów to zrobiła. Jeden obraźliwy wpis skasowała, drugi pozostał

POZNAJ DADHERO.PL

DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej
0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Byliśmy w nowym bastionie "dobrej zmiany" i wiemy, skąd prawie 90 proc. poparcia dla PiS
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię
WYWIAD 0 0"Towarzystwo wzajemnej adoracji". W jej okręgu PiS zmiażdżyło PO, mówi o błędach własnej partii
0 0"Będę rozmawiała ze wszystkimi". Lidia Staroń mówi o Senacie