Szybki i wściekły. Korwin może stracić immunitet przez szybką jazdę samochodem

Parlament Europejski dziś zdecyduje o uchyleniu immunitetu Januszowi Korwin-Mikkemu
Parlament Europejski dziś zdecyduje o uchyleniu immunitetu Januszowi Korwin-Mikkemu Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Parlament Europejski ma dziś zdecydować o ponownym uchyleniu immunitetu polskiemu europosłowi Januszowi Korwin-Mikkemu. Tym razem powodem jest przekroczenie dozwolonej prędkości.


O zgodę na wszczęcie postępowania przeciwko Korwin-Mikkemu zwrócił się oddział policji z Piotrkowa Trybunalskiego. Rok temu, 6 września, europoseł został przyłapany na przekroczeniu dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Pomiar radaru wykazał, że Janusz Korwin-Mikke jechał o 32 km/h za szybko.

To już drugi raz, kiedy Parlament ma zdecydować o uchyleniu immunitetu polskiemu europosłowi. W maju PE zrobił to na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która planowała wszcząć postępowanie w sprawie spoliczkowania Michała Boniego. Wówczas większość europosłów przystała na prośbę polskich śledczych, a Januszowi Korwin-Mikkemu uchylono immunitet.

Lecz to niejedyny wybryk Korwin-Mikkego. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, że europoseł, sprzeciwiając się pracom nad wprowadzeniem ujednoliconego systemu biletowego w Europie, krzyczał "ein Reich, ein Volk, ein Ticket", a swoje kuriozalne wystąpienie zakończył gestem hitlerowskiego pozdrowienia.


źródło: Wirtualna Polska

Napisz do autora: jakub.rusak@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu