"Dostał z liścia, bo się rzucał". Były działacz ruchu Kukiza pobity przez kolegę

W ruchu Pawła Kukiza doszło do rękoczynów
W ruchu Pawła Kukiza doszło do rękoczynów Fot. Ruchkukiza.pl
W czwartek doszło do pobicia Krzysztofa Załuskiego, który przez jakiś czas popierał Pawła Kukiza. Na jednym z parkingów w Pruszczu Gdańskim zaatakował go aktywny poplecznik muzyka. Andrzej K., zwany "Tramwayem" jest ponoć jego fanatykiem. Pokrzywdzony zgłosił sprawę na policji. Rzecznik ruchu jak na razie nie zabrał głosu.


– Podszedł do mnie i dał mi w mordę. Nie wiem dlaczego – relacjonuje Załuski. – Zdążyłem wyjść z samochodu, chciałem wejść do budynku, w którym miałem interes do załatwienia, a on zaszedł mi drogę i mnie uderzył w twarz.

Mężczyzna doznał wstrząśnienia mózgu. – Wskazałem świadków, w tym moją żonę. Na sklepie, vis a vis budynku MOPS jest kamera z monitoringu – powiedział były aktywista Pawła Kukiza. – Poprosiłem policję o zabezpieczenie nagrania na użytek śledztwa.

Napastnik broni się, twierdząc, że to nie on rozpoczął bójkę i "tylko się bronił". – Jak on wygląda a jak ja. Dostał z liścia, bo się rzucał. Tak mężczyźni załatwiają swoje sprawy – wyjaśniał działacz ruchu. Zdarzenie miało być kontynuacją innych spotkań mężczyzn, które również kończyły się szarpaninami. – I niech nie opowiada, że coś mu się stało, bo jak dostał, a ja się odwróciłem to kopnął mnie w tyłek – kwituje.

Załuski miał kandydować z listy ruchu, ale zrezygnował ze względu na konflikty z pozostałymi aktywistami. Rzecznik Kukiz'15 nie skomentował zajścia.

Źródło: dorzeczy.plNapisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Polskiej szkole przydaliby się tacy nauczyciele. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" w teatrze
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie